XenForo Bildirimler

Erd3m

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Hobi amaçlı bir forumumuz var ve burada üyelerimiz normal-kıdemli-Usta üyeler diye sınıflandırdık. Bir konu ile alakalı bir güncelleme yapacağımız zaman bu bildirimi bütün üyelerin görmesi için özel mesaj sistemini kullanarak herkese mesaj atıyoruz ama 50K üyeye ulaştığımız için bir süre sonra yavaşlama ve DB şişme söz konusu oluyor. Bu durumu aşmak için mesela bir konu içerisine etiketleme yapar gibi @Normalüyeler @kidemliuyeler @ustauyeler gibi etiketleyip bu üye gruplarına bildirim göndermek mümkün mü?

Az önce @Recep Baltaş üstad FurMark'ı güncellemiş ve sanırım bu bildirim herkese gitti. Bu eklenti yoksa standartta var mı böyle bir şey?

Şimdiden çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

Sadece fikir belirtmek için, üye rütbelerini sırası ile çağırıp arkaplanda döngü içinde sırası ile mesaj atılamaz mı? Kod düzenlemesi gerekiyor tabi.

Sadece fikir belirtmek için, üye rütbelerini sırası ile çağırıp arkaplanda döngü içinde sırası ile mesaj atılamaz mı? Kod düzenlemesi gerekiyor tabii.

Mesaj atılmasındansa push notification aslında tercihim. Mesaj atmak için üye grupları, rütbeler, üye olurken istenilen özelliklere göre mesaj atabiliyorum ama mesaj atmak yerine o konuda kullanıcı gruplarını etiketlediğimde bildirim gitmesi gibi bir şey düşünüyorum.

Şimdi Xenforo Demo sürümü açıp baktım da admin panelden bildirim gönderebiliyor olmanız lazım.
IMG_20200529_180433.jpg

Mesaj atılmasındansa push notification aslında tercihim. Mesaj atmak için üye grupları, rütbeler, üye olurken istenilen özelliklere göre mesaj atabiliyorum ama mesaj atmak yerine o konuda kullanıcı gruplarını etiketlediğimde bildirim gitmesi gibi bir şey düşünüyorum.
Discord'daki gibi bir özellik istiyorsunuz anladığım kadarı ile :)
Benim aklıma gelen çözüm buydu, önerdim sadece. Belki vardır ben bilmiyorum. Takip.

Geri
Yukarı