XenForo forumda IP nasıl gizlenir?

Sagittariusa

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Angara
Daha fazla  
Selam dostlar, bir forumda (bilindik olmayan bir Valorant forumu) forumda yani ortalama 100 kişinin oluşturduğu forumda kavga ettik ve ben banlandım şimdi multi açıp giriyorum ama engelliyorlar. Bunu aşmanın bir yolu yok mu? VPN tarayıcıları hariç onlarda da yakalıyor IP adresimi kaybettiremiyor muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
IP adresiniz değişir VPN açtığınızda, site de var olan VPN üzerindeki IP'yi görür. Büyük ihtimalle adminler IP'ye baktığında VPN ile bağlanıldığını anlayıp sizi banlıyordur. VPN ile kayıt olup VPN'siz erişiyorsanız da var olan IP adresi match olduğundan da anlıyor olabilirler Onun dışında eğer Statik IP kullanıcısıysanız IP değişimi için kullandığınız ISS ile görüşmeniz gerekir. Dinamik IP ise modemi kapatıp açınca IP adresiniz değişir.

IP adresiniz değişir VPN açtığınızda, site de var olan VPN üzerindeki IP'yi görür. Büyük ihtimalle adminler IP'ye baktığında VPN ile bağlanıldığını anlayıp sizi banlıyordur. VPN ile kayıt olup VPN'siz erişiyorsanız da var olan IP adresi match olduğundan da anlıyor olabilirler Onun dışında eğer Statik IP kullanıcısıysanız IP değişimi için kullandığınız ISS ile görüşmeniz gerekir. Dinamik IP ise modemi kapatıp açınca IP adresiniz değişir.
Dinamik veya Statik olduğunu nasıl anlayabilirim? Bilgili birine benziyorsunuz.

Dinamik IP ye nasıl geçilir?

Dinamik veya Statik olduğunu nasıl anlayabilirim? Bilgili birine benziyorsunuz.
XenForo ile forum yönetmiştim zamanında :). En kolay yol internet firmasını arayıp sormak. Aramakla uğraşmak istemiyorsanız https://whatismyipaddress.com/ bu siteye gidin çıkan IP adresini not alın ardından modemi kapatıp 15 saniye bekleyip tekrar açın ve aynı siteye tekrar girin. Görünen IP adresleri farklıysa statiktir, IP adresleri aynı ise dinamiktir. (f5 atacaksanız ctrl+f5 komutunu kullanın ki önbellekten yüklenmesin)

Statik olacağını zannetmiyorum çoğu firma statik IP için ek ücret talep ediyor zaten. Modem aç kapa yapın.

IP adresiniz değişir VPN açtığınızda, site de var olan VPN üzerindeki IP'yi görür. Büyük ihtimalle adminler IP'ye baktığında VPN ile bağlanıldığını anlayıp sizi banlıyordur. VPN ile kayıt olup VPN'siz erişiyorsanız da var olan IP adresi match olduğundan da anlıyor olabilirler onun dışında eğer statik IP kullanıcısıysanız IP değişimi için kullandığınız ISS ile görüşmeniz gerekir. Dinamik IP ise modemi kapatıp açınca IP adresiniz değişir.

IP adresi değil de çerezler vb. gibi şeylerden yakalıyor olabilirler mi?

Dinamik IP'ye nasıl geçilir?

Genelde firmalar dinamik IP kullanır. Statik IP için ücret isterler önceki mesajda söylediğim methodu kullanarak öğrenebilirsiniz. Eğer kamera izleme vb. gibi port gerektiren işlemler yapıyorsanız statik IP'den çıktığınızda bu özellikleri kullanamayabilirsiniz.

XenForo ile forum yönetmiştim zamanında :). En kolay yol internet firmasını arayıp sormak. Aramakla uğraşmak istemiyorsanız https://whatismyipaddress.com/ bu siteye gidin çıkan IP adresini not alın ardından modemi kapatıp 15 saniye bekleyip tekrar açın ve aynı siteye tekrar girin. Görünen IP adresleri farklıysa statiktir, IP adresleri aynı ise dinamiktir. (F5 atacaksanız CTRL+F5 komutunu kullanın ki önbellekten yüklenmesin)

Hemen deniyorum.

Geri
Yukarı