Xeon 3440 anakart tavsiyesi

LoqumBey

Centipat
Aliexpress gibi sitelerden anakart almak konusunda korkularım var ve adresime yakın anakart buldum P7H55-M PRO. Bu anakart ile 4.0GHz'e kadar overclocklayabilir miyim? Bunun dışında anakart önerileriniz varsa dinlemeye hazırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus veya Gigabyte markalarının P55 serisi anakart modellerine bakabilirsiniz, sizin almayı planladığınız anakart H55 serisi, P55 serisi anakartlar overclock potansiyeli ve soğutma olarak çok daha başarılıdır.
Anakart kadar önemli olan başka faktörde işlemci soğutucusu, soğutucu olarak 120 mm fana sahip en az 4 ısı borulu kule tipi soğutucu almanızı tavsiye ederim.
Tüm bunları yapmış olsanız bile işlemci silikon kalitesi de belirleyici olacağı için 4.0 Ghz hıza müsaade etmeyebilir.

Asus veya Gigabyte markalarının P55 serisi anakart modellerine bakabilirsiniz, sizin almayı planladığınız anakart H55 serisi, P55 serisi anakartlar overclock potansiyeli ve soğutma olarak çok daha başarılıdır.
Anakart kadar önemli olan başka faktörde işlemci soğutucusu, soğutucu olarak 120 mm fana sahip en az 4 ısı borulu kule tipi soğutucu almanızı tavsiye ederim.
Tüm bunları yapmış olsanız bile işlemci silikon kalitesi de belirleyici olacağı için 4.0 Ghz hıza müsaade etmeyebilir.
benim sorum P7H55-M PRO bunun ile yapıp yapamayacağım şehir etrafında dediklerinden yok

@LoqumBey Bir süre uzak kaldım. Ancak yanıt atabiliyorum. Kaydetmiştim;

X3440/3470 - P55 - DDR3 sistem kuracağınıza R3 1200'ü 2.el alıp A320M anakarta takın çok daha mantıklı. Benim size önerim bu yönde olacaktır. Xeon alıp soğutmasıydı şuydu buydu derken insanı yoruyor. Ben de çok yakın zamanda umarım 1600AF sistemimi dizmiş olacağım. Bütçeniz çok dar ise 2.el R3 1200 - A320M sisteme yönelebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı