Çözüldü Xeon E3 1225 CPU-Z'de i5 2400 olarak görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YardimDestek

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xeon E3-1225-Gigabyte H61M-S2PV-2x8 DDR3 Ram-HD7850-120 GB SSD-1 TB HDD-Gigabyte 420W PSU-ASUS USB 3.0 KASA
Meslek
Bilgisayar Tamirciliği
Geçen haftalarda Xeon E3 1225 aldım. Bugün elime geldi ve hemen taktım. BIOS üzerinde ve AIDA64 üzerinde doğru gösteriyor ancak CPU-Z de ise işlemci i5 2400 özellikler kısmında ise Xeon E3 1225 yazıyor. Anakartım Gigabyte GA-H61M-S2PV
Düzenleme: Core Temp uygulamasından da baktım orada da Xeon E3 1225 yazıyor.

Dosya Ekleri

• i5.PNG
    i5.PNG
    29,3 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Normaldir. Benim X4 B50 işlemcim Opteron 1300 diye görünüyordu.

Çözüm
Sıkıntı olmaz değil mi işlemciyi AliExpress üzerinden aldım.
Hayır sıkıntı olacağını sanmıyorum. Hayırlı olsun güzel işlemcidir. Bu arada ne kadar sürede elinize ulaştı?

İşlemcilerin özelliklerine baktığımda ikisi de 3.1 GHz temel ve 3.4 GHz Turbo ile birlikte gelmekle beraber Sandy Bridge mimarisini kullanıyor. Muhtemelen ondan dolayı aynı işlemci gibi okuyordur. CPU-Z 'den bir stress testi yapıp bana atma şansınız var mı?

Hayır sıkıntı olacağını sanmıyorum. Hayırlı olsun güzel işlemcidir. Bu arada ne kadar sürede elinize ulaştı?

8-10 gün. Sağ olun bu arada. Hatta durun şöyle bir şey yapabilirim :)

2400'un Xeon halidir.
Ben de ondan dolayı sordum.

İşlemcilerin özelliklerine baktığımda ikisi de 3.1 GHz temel ve 3.4 GHz Turbo ile birlikte gelmekle beraber Sandy Bridge mimarisini kullanıyor. Muhtemelen ondan dolayı aynı işlemci gibi okuyordur. CPU-Z 'den bir stress testi yapıp bana atma şansınız var mı?

Ancak i5 2400'üm var demek yerine Xeon E3 1225'im var demeyi tercih ederim. :/

Bu arada işlemci 41 derece boşta kendi macunu ve üzerine biraz kendi macunumdan sıktım. Sizce değerler nasıl. Bir de yüke vereceğim kaç derece olacak diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı