Xeon E5 2620 V3 set önerisi

Modlanması üzerine youtube üzerinde videolar var. Ben de çok araştırdım bu Xeon ları. Eğer güzel bir config yaparsan i7'lerle kapışıyor hatta geçiyor bile. Benim aklımda daha çok E5 2689 var. Sana da önerebilirim. Youtube'de 2080 ile kullananlar bile var.
Ryzen 3700x vs E5 2689---i9 9900k vs E5 2689

Son düzenleme:
Modlanması üzerine YouTube üzerinde videolar var. Ben de çok araştırdım bu Xeon'ları. Eğer güzel bir Config yaparsan i7'lerle kapışıyor hatta geçiyor bile. Benim aklımda daha çok E5 2689 var. Sana da önerebilirim. YouTube'da 2080 ile kullananlar bile var.

Aynen öyle bir şey düşünüyorum. Bu anakart ile Turbo Boost ve OC yapılıyor değil mi? Ya da 2678 V3 alıp, güzel bir X99 alayım, önerebileceğiniz bir 2678 V3 set ya da ürün var mı?
Modlanması üzerine YouTube üzerinde videolar var. Ben de çok araştırdım bu Xeon'ları. Eğer güzel bir Config yaparsan i7'lerle kapışıyor hatta geçiyor bile. Benim aklımda daha çok E5 2689 var. Sana da önerebilirim. YouTube'da 2080 ile kullananlar bile var.

Aslında o seti görmüştüm ama vazgeçtim, nedeni bu videoda var
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bu modlanma konusunda pek fazla bir bilgim yok. Fakat dediğiniz gibi Ram ve anakart yüzünden tam performans alınamayabilir. Bu sorun modlanma ile çözülüyor mu bilmiyorum. Fakat modlanma ile all unlock yapılabiliyor. Ha bu ne kadar verimli derseniz pek bilemiyorum doğrusu. Ben açıkça bu yüzden e5 2689 seçtim modlanmasa dahi güçlü bir işlemci. e5 2620 v3'ün ise kesinlikle all unlock yapılması gerekiyor. Bu setler bu konuda pek verimli gibi gözükmüyorlar gibi gözüküyor.

Bu attığımın yorumlarında all unlock yapıldığı yazıyor. Bu da tercih edilebilir.
E 5 2678 v3'e gelecek olursak. Bence çok uçuk bir işlemci oyun için düşünüyorsanız bence gereksiz. Oyunlar 16'coredan sonrasında baya sapıtıyor. İzlediğim videolarda öyleydi. Ha yüksek Cpu isteyen uygulamalar kullanırsınız o zaman başka.(Yayın+ oyun için gibi vs)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu modlanma konusunda pek fazla bir bilgim yok. Fakat dediğiniz gibi RAM ve anakart yüzünden tam performans alınamayabilir. Bu sorun modlanma ile çözülüyor mu bilmiyorum. Fakat modlanma ile all unlock yapılabiliyor. Ha bu ne kadar verimli derseniz pek bilemiyorum doğrusu. Ben açıkça bu yüzden E5 2689 seçtim modlanmasa dahi güçlü bir işlemci. E5 2620 v3'ün ise kesinlikle all unlock yapılması gerekiyor. Bu setler bu konuda pek verimli gibi gözükmüyorlar gibi gözüküyor.

Bu attığımın yorumlarında all unlock yapıldığı yazıyor. Bu da tercih edilebilir.
E 5 2678 v3'e gelecek olursak. Bence çok uçuk bir işlemci oyun için düşünüyorsanız bence gereksiz. Oyunlar 16'Core'dan sonrasında bayağı sapıtıyor. İzlediğim videolarda öyleydi. Ha yüksek CPU isteyen uygulamalar kullanırsınız o zaman başka.(Yayın+ oyun için gibi vs)

O zaman 2620 V3 daha iyi. Peki bu nasıl Techstorm X79 Anakart+Xeon E5 2689 İşlemci+16GB Bellek+RGB Fan 4'ü Bir Arada Set Bundle Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Evet, 2620 v3 işini görür. Attığım videolardaki arkadaşı (Tech yes city'i) takip et o bu konularda uzman biri. Onun videoları sayesinde olayı çözersin. Gittigidiyor'daki arkadaşa gelecek olursak onunla konuşmuştum. Anakart Klissre + Soğutucu snowman + Ram Klissre . Pek konuşkan bir arkadaş değildir kendisi.
Fiyat olarak bence pahalı. O arkadaşın o sistemin kurulmuş halini de satıyor. Monitor+Kasa+Fare+Klavye(16GB ram/Pcwinmax rx 580 8gb/500 gb m2.ssd) olarak. 4400 TL. Sadece kasayı sorduğumda 3500 TL'ye verebileceğini söylemişti. Fakat Ekran kartı Pcwinmax diye bir marka söyledi. Kafama yatmadığı için vazgeçmiştim. Her ne kadar tüm parçalar 1 yıl garantili dese de güvenememiştim ekran kartı yüzünden.
Sana kalmış hocam risk alıp, almamak :)

Geri
Yukarı