Xeon E5335 R7 265 Sistem nasıldır?

mahebr

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar sizlere bir sorum olacak. Aşağıda belirteceğim bilgisayar bileşenlerini takas ile alacağım. Ürünlerin kalitesi hakkında bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

İlk önce benim vereceğim parçaları yazayım;

İşlemci: Quad Core Q8400 4MB Önbellek, 2.66 GHz, 1333MHz FSB
Anakart: MSI G41M-P26 Intel G41 + ICH7 FSB DDR3 1333(OC) Soket 775
Ekran Kartı: HD4850 GDDR3 1GB 256B ATI Radeon DX10.1
RAM: Micron 4GB DDR3 1600MHz, Kingston 2GB DDR3 1333MHz
PSU: 380W dandik bir güç kaynağı fanı falan çalışmıyor

Bu parçaları verip alacağım sistem;

İşlemci: Xeon E5335 8MB Önbellek, 2.00GHz, 1333MHz FSB
Anakart: Asus P5KC
RAM: Kingston 4GB DDR3 1333MHz
PSU: 500W Xigmatek NRP-VC503

Alacağım parçalar bunlar. Hani ekran kartın nerede diyorsunuz. Ekran kartını da bir dostumdan Asus R7 265 satın alacağım. Fiyat olarak 250 TL'de anlaştık. Kart tamamen sorunsuz çalışıyor. Aklıma takılan sorular acaba kendi sistemimi verip bu sistemi almak mantıklı olur mu? Xeon E5335, R7 265'i besleyebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece işlemci açısından bakıyorum,

İkisi de 2009 yılına ait, Q8400 E5335'den standart işlemlerde daha önde, elektrik tüketimi de 10W kadar daha fazla.

Bu sistemle ne yapacağınızı belirtirseniz daha net cevap vermek mümkün olacak. Örnek, sadece yazı işleri yapıyorsanız, bu seviye ve çalışan herhangi bir sistem işinizi görecektir. Sadece işletim sisteminizi güncellemek istiyorsanız, sanıyorum ki Windows 7'de kalmanız daha mantıklı.

Çalışmayan bir sistem verip çalışan bir sistem alıyorsanız, evet ekran kartının yanına bir de sabit disk ihtiyacınız var.

Sadece işlemci açısından bakıyorum,

İkisi de 2009 yılına ait, Q8400 E5335'den standart işlemlerde daha önde, elektrik tüketimi de 10W kadar daha fazla.

Bu sistemle ne yapacağınızı belirtirseniz daha net cevap vermek mümkün olacak. Örnek, sadece yazı işleri yapıyorsanız, bu seviye ve çalışan herhangi bir sistem işinizi görecektir. Sadece işletim sisteminizi güncellemek istiyorsanız, sanıyorum ki Windows 7'de kalmanız daha mantıklı.

Çalışmayan bir sistem verip çalışan bir sistem alıyorsanız, evet ekran kartının yanına bir de sabit disk ihtiyacınız var.
Merhabalar dolandırılmam sonucunda elime ulaşan tek parça R7 265 oldu. Sistem ile yapacağım şey oyun oynamak pek bir bilgim yok. Asus R7 265 2GB 256 Bit DX 11.2 ekran kartı şu an elime ulaştı ve sorunsuz çalışmaktadır. Bu ekran kartını besleyecek aynı zamanda overclock edebileceğim ekran kartsız bir sistem öneriniz ne olur? 775 pinli Xeon E5450 tabanlı bir sistem toplamayı düşünüyordum DDR3 8GB RAM desteği olan güzel overclock yapılabilen 775 pin anakart mevcut mu? Sorularım bu şekildedir. Bütçem 300-400 TL, HDD'ye sahibim. Oynamak istediğim oyunlar:
WarRock
League of Legends
Counter Strike Global Offensive
GTA 5
PUBG
Knight Online

SIFIR İNTEL CHİPSETLİ G41 ANAKART 775 PİN
Bu anakartı alabilirsin, O.C yapılmıyor diye biliyorum. Yapılabilen model ile ilgili fikrim yok. Ama 5450 ile O.C yapmadan seni idare edecektir diye düşünüyorum. Neticede geçiş döneminde kullanılacak bir sistem.
Elimde G41 çipsetli bir anakart zaten var. Overclock yapmama izin vermeyen bir kart olduğu için satıp overclock desteği yüksek olan bir anakart almayı düşünüyorum. Piyasada ki kartlardan hangisi daha iyidir hangisi nedir pek bir bilgim yok. Burada bilgili kişiler yardımcı olurlarsa sevinirim. İstediğim anakart hem overclocka müsait olup hem de 8GB DDR3 1333MHz RAM desteği olmalıdır.

E5450 standart 771 pin, sizin anakart için modlama yapmanız gerekmekte bu durumda.

775'lik mod'u nereden nasıl temin edebilirsiniz onu araştırmanızda fayda var önce, bazılarında basit BIOS ayarlarından daha karmaşık işlemlere kadar uzanan bir yol gözükmekte.

Anakartlar konusunda: LGA 771 to 775 Adapter (MOD) - Run faster Xeon CPUs in a Core 2 Quad motherboard - Page 3 of 5 bu sayfaya bakabilirsiniz, sizin işlemcinizle çalıştırılabilmiş 169 adet mod'lanmış anakart marka ve modeli içermekte. Yanlarında da hemen RAM destekleri yazıyor. Hangisini bulup satın alabileceğinize bakarsınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı