Çözüldü Xeon E5430 düşük frekans

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emirtpc

Picopat
Bugün Xeon E5430 aldım. Bildiğiniz üzere stok hızı 2.66 GHz ama bende 2.00 GHz olarak gözüküyor. Nedeni ve çözümü ne olabilir sizce?
Anakartım: Gigabyte G41M-Combo.

1608756334192.png

Çözüm
Boştayken olduğu durum normal. Eğer boştayken yüksek hızda kullanmak isterseniz, güç seçeneklerinden yüksek performansa alabilirsiniz.
Bugün Xeon E5430 aldım. Bildiğiniz üzere stok hızı 2.66 GHz ama bende 2.00 GHz olarak gözüküyor. Nedeni ve çözümü ne olabilir sizce?
Anakartım: Gigabyte G41M-combo.

Eki Görüntüle 797617

Sistem şu anda yük altında değil. O yüzden normal. Herhangi bir oyunu açıp görev yöneticisinden ya da MSI Afterburner'dan bakabilirsiniz. O zaman büyük ihtimalle 2.66GHz çalışır.

Boştayken olduğu durum normal. Eğer boştayken yüksek hızda kullanmak isterseniz, güç seçeneklerinden yüksek performansa alabilirsiniz.

Evet, yüksek performansa alabilir ama bence Windows'un ayarladığı hız daha stabil oluyor. Hatırladığım kadarıyla ek olarak yüksek performans modu fazla elektrik çekmesini sağlıyordu. Yani tavsiye etmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı