Xeon E5430 sistem için ekran kartı önerisi

CHiBLaST

Kilopat
Daha fazla  
Yeni ekran kartı alacağım amacım 1-2 yıl idare etmek. Çok ileriye dönük olmasına gerek yok bütçem maksimum 800 TL ama çok cazip ürünler var ise kotayı biraz daha arttırabilirim. Bilgisayarımın teknik özelliklerini söyleyeyim:

High Power ECO 400w 12 kanalından 336 Watt veriyor
Xeon E5430 işlemci
Asus p5k pro anakart
Şu anki ekran kartım Asus GTX 650 DC II 1 GB

Güç kaynağı yetmez diyebilirsiniz ama ben yeteceğini düşünüyorum çünkü işlemcimin TDP'si 80w diğer bileşenlerin ne kadar harcadığını bilmiyorum ama maksimum 50 w harcayacağını düşünüyorum yani güç kaynağımda 336 watt desteklediğine göre yaklaşık 190-200 watt'a kadar olan ekran kartlarından alabilirim yanlışım varsa lütfen düzeltin. Bu konu hakkında o kadar bilgi sahibi değilim sadece tahminim.

2. El ürün alabilirim eğer ekran kartı satıyorsanız GTX650'den daha iyi mesaj atabilirsiniz amacım yeni çıkan oyunları 1080p medium-high-ultra ayarlarda oynamak.

Ekran kartı olarak düşündüklerim:

GTX 670-680-760-770-970
RX 470
AMD'nin biraz eski serileri var ama eski serilerindeki hangi kart hangisinden daha güçlü onu bilmediğim için yorum yapamıyorum. HD7990'nı falan duymuştum onun aşacağını biliyorum. 6800 serileri falanda var yeter ki Doom, Witcher 3, NFS 2015, The crew gibi oyunları 1080p ve normal-yüksek ayarlarda oynayabileyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı