Xeon E5440 2.00 GHz'de çalışıyor

fanfinifon

Femtopat
Daha fazla  
Adsız.png

Adsız.png

Merhaba arkadaşlar islemci GHz'in yanında 2.83 yazıyor ama hemen alt tarafta tekrar 2.83 yazıyor yani çift GHz yazıyor neden böyle bilgisi olan var mı? Bunu nasıl kapatabiliriz BIOS'tan 2.83 GHz çalışsın diye birkaç ayar yaptım yoksa 2.00 GHz gözüküp 2.00GHz olarak çalışıyor önceden böyle sorun yoktu bu sorunu çözmek için BIOS'tan yükseltme yaptım sanırım overlock oluyormuş ondan böyle gözüküyormuş ama bunu yapmazsam işlemci GHz 2.00'da çalışıyor normalde işlemci 2.83 GHz overlock yapmadan nasıl 2.83GHz'de çalışmasını sağlarım eğer overlock yapmazsam 2.00'da çalışıyor ne yapmam lazım.

Eki Görüntüle 1624812

Eki Görüntüle 1624812

Merhaba arkadaşlar, islemci GHz'in yanında 2.83 yazıyor ama hemen alt tarafta tekrar 2.83 yazıyor yani çift GHz yazıyor neden böyle bilgisi olan var mı? Bunu nasıl kapatabiliriz BIOS'tan 2.83 GHz çalışsın diye birkaç ayar yaptım yoksa 2.00 GHz gözüküp 2.00GHz olarak çalışıyor önceden böyle sorun yoktu bu sorunu çözmek için BIOS'tan yükseltme yaptım sanırım overlock oluyormuş ondan böyle gözüküyormuş ama bunu yapmazsam işlemci GHz 2.00'da çalışıyor normalde işlemci 2.83 GHz overlock yapmadan nasıl 2.83GHz'de çalışmasını sağlarım eğer overlock yapmazsam 2.00'da çalışıyor ne yapmam lazım.

Güç seçenekleri yüksek performansa alın işlemciniz kaç derece 90 üstüyse frekans kısar.

Güç seçenekleri yüksek performansa alın işlemciniz kaç derece 90 üstüyse frekans kısar.

İşlemci GTA V oynarken 100&100 kullanımda 65 dereceyi geçmiyor ama overlock yapmazsam 2.00GHz'da 56-57 derece oluyor ama maplar geç yükleniyor oyunda aşırı FPS düşmesi oluyor sırf GHz düşük diye benim sorunum burada işlemci neden çift GHz gözüküyor overlock yüzündense overlock yapmazsam 2.00GHz'da çalışıyor bunu nasıl düzeltebilirim overlock yapmadan nasıl 2.83GHz gözükmesini ve 2.83GHz'da çalışmasını sağlarım işlemcim zaten 2.83GHz ama overlock yapmazsam 2.83'da çalışmıyor BIOS'da özelliklerde 2.00GHz olarak gözüküyor overlock yapınca 2.83 oluyor anlayamadım sorunu.

İşlemci GTA V oynarken 100&100 kullanımda 65 dereceyi geçmiyor ama overlock yapmazsam 2.00GHz'da 56-57 derece oluyor ama maplar geç yükleniyor oyunda aşırı FPS düşmesi oluyor sırf GHz düşük diye benim sorunum burada işlemci neden çift GHz gözüküyor overlock yüzündense overlock yapmazsam 2.00GHz'da çalışıyor bunu nasıl düzeltebilirim overlock yapmadan nasıl 2.83GHz gözükmesini ve 2.83GHz'da çalışmasını sağlarım.

ThrottleStop uygulamasını kullanın görünmesi Windows bugu oluyor bazen.

Geri
Yukarı