Xeon E5440 sistem mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 8.1

granitema

Decapat
Windows 8.1 ındustrial Pro kullanıyorum bilgisayarımın özellikleri iyi olmadığı için. Bilgisayarın reset tuşuna basarsam ya da yeniden başlat seçeneği ile restart atarsam kernel_security_check_failure adlı hatayı alıyorum. Bilgisayarımdaki RAM'ler aynı marka değil acaba ondan olabilir mi? DMP dosyaları ektedir. Teşekkür ederim.

DMP dosyalarım(mediafire)

Son düzenleme:
Dosyanızı daha güvenilir bulut servisleri ile paylaşırsan daha iyi olacaktır.

Ben sizin attığınız dosyalar virüslü demiyorum. Sadece sizin attığınız yerden virüs bulaşma riski var. Düzeltmenizi öneririm.

Technopat Sosyal 30. kuralı.
1617566345866.png

Daha hızlı olacağını düşünerek MediaFire üzerinden paylaşınız.

Hemen paylaşıyorum teşekkür ederim bilgilendirme için. Bu sitenin kullanıldığı konulara cevap geldiği için ben de bu siteyi kullandım.
Hemen paylaşıyorum teşekkür ederim bilgilendirme için. Bu sitenin kullanıldığı konulara cevap geldiği için ben de bu siteyi kullandım.
mavi ekran hatalarım(mediafire)

Sorun ekran kartı gibi gözüküyor.

Ekran kartı sürücülerini güncelle.

Ek olarak ekran kartına OCCT yazılımı ile 3D testi yap. 10-15 dakika civarı yap. Crash verirse söyle. Ek olarak sıcaklık değerlerine bak.

Ekran kartına overclock yaptıysan geri çekmelisin.

RAM modelleri farklı olduğu için mavi ekran alma şansın var. Ama ilk önce ekran kartını test edelim. Sonra RAM yüzüne mi mavi ekran alıyorsun diye bakarız.

CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve şu komutu sfc/ scannow gir. %100 olmasını bekle.

BIOS sürümün güncel.

Minidump dosyasına göre sorun ekran kartı gözüküyor.

Bu arada 3 tane minidump dosyası vardır. Bunlardan sadece 2 tanesi bana doğru düzgün bilgi verebildi. 1 tanesini açamadım.

Sorun ekran kartı gibi gözüküyor.

Ekran kartı sürücülerini güncelle.

Ek olarak ekran kartına OCCT yazılımı ile 3D testi yap. 10-15 dakika civarı yap. Crash verirse söyle. Ek olarak sıcaklık değerlerine bak.

Ekran kartına overclock yaptıysan geri çekmelisin.

RAM modelleri farklı olduğu için mavi ekran alma şansın var. Ama ilk önce ekran kartını test edelim. Sonra RAM yüzüne mi mavi ekran alıyorsun diye bakarız.

CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve şu komutu sfc/ scannow gir. %100 olmasını bekle.

BIOS sürümün güncel.

Minidump dosyasına göre sorun ekran kartı gözüküyor.
Çok teşekkür ederim ekran kartım r7 240 en güncelini indireyim ddu ile kaldırıp. Sonucu yazacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı