Xeon E5450 2.70 GHz'i geçemiyor

• Konuyu başlatan prex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 357

prex

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Xeon E5450 işlemcim en fazla 3.00 GHz'ye çıkması gerekirken her zaman 2.73 hızında çalışıyor. Oyunda da boşta da aynı hız. Belki Windows'da hata olmuştur dedim, format attım, düzelmedi. Nasıl düzelecek bu sorun?

Xeon E5450 işlemcim her zaman 2.70-2.75 GHz arası çalışıyor. Bu işlemcinin hızı 3 GHz olmalı, Windows'tan güç seçeneklerini falan 100%'e çektim. Ne yapmalıyım daha? Bir türlü geçemedim ve oyunlarda 80% kullanıyor işlemciyi. Aynı zamanda ekran kartını düşük kullanıyor. Garip kısım şu: Ekran kartım beslenmeyecek bir güçte değil (GT 730).

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, Xeon E5450 işlemcim her zaman 2.70-2.75 GHz arası çalışıyor. Bu işlemcinin hızı 3 GHz olmalı, Windows'tan güç seçeneklerini falan 100%'e çektim. Ne yapmalıyım daha? Bir türlü geçemedim ve oyunlarda 80% kullanıyor işlemciyi. Aynı zamanda ekran kartını düşük kullanıyor. Garip kısım şu: Ekran kartım beslenmeyecek bir güçte değil (GT 730).
Oyun grafiklerini arttırmadığınız sürece ekran kartında %100'ü göremezsiniz. İşlemci besliyor diye ekran kartı %100'de çalışmaz.
Ayrıca oyun oynarken tüm çekirdekler çalışır işlemcide. Tüm çekirdekler 3 GHz'ye ulaşamaz. O tekli çekirdek performansı.

Oyun grafiklerini arttırmadığınız sürece ekran kartında %100'ü göremezsiniz. İşlemci besliyor diye ekran kartı %100'de çalışmaz.
Ayrıca oyun oynarken tüm çekirdekler çalışır işlemcide. Tüm çekirdekler 3 GHz'ye ulaşamaz. O tekli çekirdek performansı.
Çok kasıyor hocam. Arkadaşımda da aynı ekran kartı, aynı RAM ve aynı işlemci var ama o en yüksek ayarlarda 100FPS civarı alıyor benim en yüksekte aşırı kastığı için orta-yüksek alıyom 60'ın altını gördüğüm oluyor (Lol'de). Hocam arkadaşın görev yöneticisinde 3.00GHz'ye ulaşıyor benim hiç 2.75'i geçmedi, sürekli bakıyorum olmuyor. Oyunda izliyorum 2756MHz yazıyor.

Çok kasıyor hocam. Arkadaşımda da aynı ekran kartı, aynı RAM ve aynı işlemci var ama o en yüksek ayarlarda 100FPS civarı alıyor benim en yüksekte aşırı kastığı için orta-yüksek alıyom 60'ın altını gördüğüm oluyor (Lol'de). Hocam arkadaşın görev yöneticisinde 3.00GHz'ye ulaşıyor benim hiç 2.75'i geçmedi, sürekli bakıyorum olmuyor. Oyunda izliyorum 2756MHz yazıyor.
Tüm sistem özelliklerini belirtir misin ?

Anakart : Foxconn G31Mxp
İşlemci : Xeon E5450
Ekran kartı : GT 730
RAM : 4 GB

Bir arkadaş sorunu BIOS'tan tasarruf modlarını kapatarak çözmüş ama Foxconn G31Mxp için o hangi ayar bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı