R7 2700 3.4 GHz'i Geçemiyor

Remanent Cello

Centipat
Forza Horizon, F1 2019, AC Odyssey gibi oyunlarda işlemcim 3.4 GHz geçmiyor. Sebebini anlayamadım. Stok soğutucu ile kullanıyorum 60 derece sıcaklığı geçmiyor.

Anakartım: Asus TUF Gaming X470 Plus

Ayrıca Ryzen Master'da 3.4 GHz olarak gösteriyor.

OC işinden anlamıyorum herhangi bir risk olmadan yükseltebileceksem yaparım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Forza Horizon, F1 2019, AC Odyssey gibi oyunlarda işlemcim 3.4 GHz geçmiyor. Sebebini anlayamadım. Stok soğutucu ile kullanıyorum 60 derece sıcaklığı geçmiyor.

Anakartım: ASUS TUF Gaming X470 PLUS.

Güç planını %100 güçte ayarladınızmı.

Anakartım: ASUS TUF Gaming X470 PLUS.

Yardımcı olamadıysam şimdiden özür dilerim yakın zaman da yeni sistem aldım

Monster notebook Abra A5 v.15.6.2 geldiği gün güç seçeneklerine baktım yüksek performans'daydı boşuna diye Dengeli'ye aldım ve frekans çok düştü sonra tekrar yüksek performansa aldım sizin de almanızı tavsiye ederim.

Güç planını %100 güçte ayarladınızmı.
Evet güç modu 100 de ayarlı.
Yardımcı olamadıysam şimdiden özür dilerim yakın zaman da yeni sistem aldım

Monster notebook Abra A5 v.15.6.2 geldiği gün güç seçeneklerine baktım yüksek performans'daydı boşuna diye Dengeli'ye aldım ve frekans çok düştü sonra tekrar yüksek performansa aldım sizin de almanızı tavsiye ederim.
Evet güç modu 100 de ayarlı.

Ryzen 5 2600 ve MSI B450M Gaming Plus kullanıyorum. İşlemcim 3.4GHz'de çalışıyordu. BIOS'da Overclock sekmesinde Gaming Mode seçeneğini enabled yaptığımda işlemci sabit 3.85GHz'de çalışmaya başladı.

Ayrıca işlemcininin boost frekansı 4.1 GHz olabilir. Yani oyunlarda yük altında yüksek frekans çalışıyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı