Xeon E5450 ısınma sorunu

Sahngkk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi sistemim ısınıyor.
BIOS güncel ve termal macun yeni sürüldü, başka neyden dolayı olabilir ?

Sıcaklık.png

Son düzenleyen: Moderatör:
HWMonitor ya da AIDA64 ile test edin sıcaklıkları. Yazılımda sıkıntı olabilir. -27 değerinin olmasından belli.
Ayrıca soğutucuyu da belirtin.

%100 işlemci kullanımında stock soğutucuya göre normal değerler.
İşlemci çekirdekleri %100'de çalışıyor fakat kullanacak bir yazılım göremiyorum.
Siz mi yapıyorsunuz?

%100 işlemci kullanımında stock soğutucuya göre normal değerler.
İşlemci çekirdekleri %100'de çalışıyor fakat kullanacak bir yazılım göremiyorum.
Siz mi yapıyorsunuz?

Bilgisayar aşırı ısınmasından dolayı çok donuyor ve kasıyor arada hata verip kendini kitliyor. Benim her hangi bir yazılım yaptığım yok veya başka bir şey sadece LOL oynuyorum ve dizi izliyorum. Eskiden bilgisayar %50 60 derece sıcaklıkta çalışıyordu şimdilerde 90 100 derece ye çıkmaya başladı ve bu da bilgisayarı kasmaya ve donmasına sebep oldu. Yazılım göremiyorum lafınızı anlayamadım ve ben neyi yapıyorum onu da anlayamadım pek fazla bilgim olmadığından.

Görev Yöneticisi'nden CPU'yu kullanan yazılımlara bakalım. Görsel ekleyin.

Görev Yöneticisi'nden CPU'yu kullanan yazılımlara bakalım. Görsel ekleyin.
Görev Yönetici sini kullanamıyorum maalesef devre dışı bırakıldı diyor ve düzeltemedim de tekrar format istiyor galiba onun için şuan da W10 yükseltmeye çalışıyorum ücretsiz yükseltme arıyorum başka bi şekilde gösterme şansım var mı ?

Büyük ihtimalle virüs yüzünden işlemciniz kullanılıyor ve bu yüzden bilgisayarınız kasıyor ve işlemciniz ısınıyor. Windows 10 yüklemek istiyorsan yükseltme yerine temiz kurulum yapmanı tavsiye ederim. Format atmadan temizlemek istiyorsan konuya uzmanları çağıralım :). @Murat5038 @THE_MILLER
Murat5038 tahminimce "İmzamdan sistem tarama raporu 1 ve 2'nin sonucunu paylaşın." diyecektir bu yüzden şimdiden raporları hazırlamanızı tavsiye ederim :ROFL:.

:D Nasıl bildin! :D
Fearless'in dediği gibi rapor sonuçlarını paylaşın. Ancak yine saçma sistem bileşenleri ve internette her gördüğünüz bilgiyle sistem toplanmışa benziyor ve bu sonuçlar gayet normal. Yine de bir inceleyelim.
Asım istemiş ancak vermemişsiniz. İmzamdan Aida64 sonucunu da paylaşın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı