Xeon E5450 işlemci takinca PC açılmıyor

ALİ SAİD ÖZER

Centipat
Öncelikle selamun aleykum!

Bendeki PC'de;
Anakart: Gigabyte GA G31M-ES2l

Bu anakart 775 pin bende Xeon E5450 işlemci alıp modladım ve 775 pin hale getirdim ama işlemciyi ve fan ı takinca PC'nin fanlar 10sn dönüyor sonra kapanıyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart BIOS mod yaptınız mı?

Yapmadım nasıl yapıcam flash falan gerekiyormuş
İmzamdaki linke tıklar mısınız? Umarım aldığınız Xeon'da pin modu vardır.

Pin modu var evet.
İmzamdaki linke tıklar mısınız? Umarım aldığınız Xeon'da pin modu vardır.

Pin modu var evet.
Anakart BIOS mod yaptınız mı?

Yapmadım.

@ALİ SAİD ÖZER
Anakartınızın tam modelini öğrenmeniz iyi olur çünkü yanlış BIOS kurarsanız kötü olur. Flash belleğe BIOS dosyasını atıp Anakart BIOS günceller gibi yapıyorsunuz.
Bunu izlemenizi tavsiye ederim. Program yardımı ile anakartın tam modelini öğrenin. Yanlış BIOS yüklerseniz hiç iyi olmaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@ALİ SAİD ÖZER
Anakartınızın tam modelini öğrenmeniz iyi olur çünkü yanlış BIOS kurarsanız kötü olur. Flash belleğe BIOS dosyasını atıp anakart BIOS günceller gibi yapıyorsunuz.
Bunu izlemenizi tavsiye ederim. Program yardımı ile anakartın tam modelini öğrenin. Yanlış BIOS yüklerseniz hiç iyi olmaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler. Bu BIOS modlamayıpc PC'ci yaparmı. Götürsem.

@ALİ SAİD ÖZER
Flash bellek varsa evde yapabilirsiniz. AIDA64 veya CPU-Z kullanıp anakart modelinizi tam öğrenin. Uygun BIOS dosyasını Flash belleğe atıp Q-Flash ile güncelleyin. Zor bir işlem değil BIOS dosyasının uygun olması ve işlem sırasında bilgisayarın kapanmaması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı