Xeon E5450 Overclock İçin Soğutucu Tavsiyesi

Ben E5450 ile OC yaptigimda asiri bir isinma var. Arkadasin da dedigi gibi X islemciler daha fazla OC yapilabiliyor. Biraz arastirdim, anakart olarakta kombo degil de direk P serisi bulmak gerekiyor anlasilan. Bir tane MSI P43 model buldum. Yanliz 2. eli 200 TL 16 GB RAM destegi ile uzun sure yeterli bir kart gibi.

Birde 5450 yerine X5472 almayi dusunuyorum.
X5472 gereksiz fazla ısınıyor ve güç harcıyor. Ayrıca OC performansı en iyi Xeon işlemci X5460'dır. Bu işlemci için bile ciddi bir soğutucu almanız gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
x5472 gereksiz fazla ısınıyor ve güç harcıyor. Ayrıca OC performansı en iyi Xeon işlemci X5460'dır. Bu işlemci için bile ciddi bir soğutucu almanız gerekiyor.
X5472 base değerlerde tam yükte 120 watt güç tüketmiyor ve gereksiz yere ısınmıyor. TDP değeri yüksek diye fazla ısınıyor diye bir şey yok. X serisi Intel'in performance series işlemcileridir ve overclock potansiyeli yüksektir. Bu sebeple TDP değerine aldanıp fazla güç tüketiyor ve ısınıyor gibi bilgiler verilmesi yanlıştır. E5472 işlemcisi X5472 işlemcisinin base değerleri ve performansları birebir aynı. Birisi 80 watt diğeri 120 watt güç tüketimine sahip. 120 watt güç tüketen X5472 base değerlerde E5472'den daha fazla güç tüketiyor demek yanlış olur. Base olarak tükettikleri güç aynı ve yaydığı ısı oranı birebir aynı. X5472 ile X5460'n overclock potansiyeli birebir aynıdır. Sadece X5472'nin FSB değeri ve base çalışma frekansı biraz daha yüksektir. Ayrıca X performans serisi işlemciler E serisi Mainstream işlemcilere göre boşta daha az güç tüketir. 771 ve 775 işlemci ailesinin DIE çekirdeği IHS'e doğrudan lehimli olduğu için pek ısınma problemleri yok. Bu sebeple X serisi 771 işlemcisi için X ve P serisi yonga setli anakartlarla overclock yapılmayacaksa kule tipi soğutucuya bile gerek yoktur.

Son düzenleme:
X5472 base değerlerde tam yükte 120 watt güç tüketmiyor ve gereksiz yere ısınmıyor. TDP değeri yüksek diye fazla ısınıyor diye bir şey yok. X serisi Intel'in performance series işlemcileridir ve overclock potansiyeli yüksektir. Bu sebeple TDP değerine aldanıp fazla güç tüketiyor ve ısınıyor gibi bilgiler verilmesi yanlıştır. E5472 işlemcisi X5472 işlemcisinin base değerleri ve performansları birebir aynı. Birisi 80 watt diğeri 120 watt güç tüketimine sahip. 120 watt güç tüketen X5472 base değerlerde E5472'den daha fazla güç tüketiyor demek yanlış olur. Base olarak tükettikleri güç aynı ve yaydığı ısı oranı birebir aynı. X5472 ile X5460'n overclock potansiyeli birebir aynıdır. Sadece X5472'nin FSB değeri ve base çalışma frekansı biraz daha yüksektir. Ayrıca X performans serisi işlemciler E serisi Mainstream işlemcilere göre boşta daha az güç tüketir. 771 ve 775 işlemci ailesinin DIE çekirdeği IHS'e doğrudan lehimli olduğu için pek ısınma problemleri yok. Bu sebeple X serisi 771 işlemcisi için X ve P serisi yonga setli anakartlarla overclock yapılmayacaksa kule tipi soğutucuya bile gerek yoktur.

Abicim dediğim gibi elimde MSİ g41m-p33 var.Overlock için pek müsait değil diyorsun heraldede.Benim zaten çok bi hedefim yok.En fazla csgo oynarım.

Bi tane kule tipi soğutucu alıp yanınada e5450 almayı düşünüyordum ama şimdi kafamı çeldin.Bana en son işlemci olarak ne önerirsin?

Almayı düşündüğüm soğutucu hakkında yorumunu isterim : Tahmini Teslimat Zamanı

Son düzenleme:
Öncelikle o işlemci fanını alma. Hem fiyatına göre performansı düşük hemde 3 pin konnektöre sahip.

LC-CC-95 LC-Power LC-CC-95 İşlemci Soğutucu AM2,AM3,ST775 - 90 mm 1,800 rpm - Nanokatalog

Bu ürün fiyat performans olarak rakipsizdir. Fiyatına göre etkili overclock performansı var. İşlemci olarak X5460 ve bu işlemci fanını al. Anakartının desteklediği en yüksek frekansa rahatlıkla çıkabilirsin.

Son olarak kule tipi soğutucu almana gerek yok diyorsun heralde çok farketmiyor yukarıdaki yeterli yani.Ayrıca X5670 diye bir işlemci gördüm iki katı fiyatı var almaya gerek varmı daha fazla performans elde edebilirmiyim.

Öncelikle o işlemci fanını alma. Hem fiyatına göre performansı düşük hemde 3 pin konnektöre sahip.

LC-CC-95 LC-Power LC-CC-95 İşlemci Soğutucu AM2,AM3,ST775 - 90 mm 1,800 rpm - Nanokatalog

Bu ürün fiyat performans olarak rakipsizdir. Fiyatına göre etkili overclock performansı var. İşlemci olarak X5460 ve bu işlemci fanını al. Anakartının desteklediği en yüksek frekansa rahatlıkla çıkabilirsin.
Sipariş vermek üzereyim cevabınızı bekliyorum :/

r7 240 için veya daha sonra alacağım ekran kartı için bu soğutucuyu kullanmayı düşünüyorum iyimi?

Deep Cool V95 VGA 100x100x15 mm Fanlı Ekran Kartı Soğutusucu Fiyatı

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı