Xeon E5450 overclock yapılmalı mı?

eyüp44

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Xeon E 5450 işlemcim ve GTX 560 SE ekran kartı 230 Watt PSU sahibim. Yeni oyunları özelliklede Mafia 1 Remake oynamak istiyorum. PC'mi yükseltmek için 150 TL var. Overclock mu yapmalıyım? Sogutucum stock fan. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar Xeon E 5450 işlemcim ve GTX 560 SE ekran kartı 230 Watt PSU sahibim. Yeni oyunları özelliklede Mafia 1 Remake oynamak istiyorum. PC'mi yükseltmek için 150 TL var. Overclock mu yapmalıyım? Sogutucum stock fan. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Mafia 1 oynamak için yeterli bir sistem. 230W Psu ilk defa gördüm, overclock hiç girişme bence.

230W PSU tam performans verse bile sadece ekran kartı ve işlemcinizin TDP değerlerini bile karşılamıyor. OC denerseniz en iyi ihtimalle direkt sistem kapatır. Limitte filan değil bariz yetersiz PSU.

Hatta şu anda denerseniz işlemci ile ekran kartı aynı anda stres testine sokarsanız sisteminiz kapanır.

Mafia 1 oynamak için yeterli bir sistem. 230W PSU ilk defa gördüm, overclock hiç girişme bence.

Remake
230W PSU tam performans verse bile sadece ekran kartı ve işlemcinizin TDP değerlerini bile karşılamıyor. OC denerseniz en iyi ihtimalle direkt sistem kapatır. Limitte filan değil bariz yetersiz PSU.

Hatta şu anda denerseniz işlemci ile ekran kartı aynı anda stres testine sokarsanız sisteminiz kapanır.
Tavsiyeniz nedir
230 Watt PSU çok yetersiz ve muhtemelen çok eski. Overclock önermem, tavsiye istiyorsan sisteminin tamamını yaz.

G41 mxe-k foxcon anakart.
8 GB DDR3 RAM.
GTX 560 SE 192 bit 1.5 GB.
Xeon E 5450.

Tavsiyem her şeyden önce sistemin ihtiyacını karşılayacak bir PSU temin edin. Başınıza iş açmasın en azından.

Ortalama kaç Watt olmalı sizce.
Eskiden o anakartı kullanıyordum, overclock potansiyeli yok denecek kadar az. Tavsiyem, kesinlikle bu sisteme yatırım yapmamanız. Satıp daha iyi bir sistem toplamayı düşünün.
Bu tavsiyeniz değerlendireceğim çok teşekkür ederim
Ortalama kaç Watt olmalı sizce.

Bu tavsiyeniz değerlendireceğim çok teşekkür ederim

450 Watt yeterli midir ki

Geri
Yukarı