Xeon E5450 sistem Windows 10 ile çalışabilir mi?

babxo

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar. Zamanın gerisinde kalmış bir sistemim var. Aliexpress'ten sipariş ettiğim işlemciyi taktıktan sonra bilgisayarıma Windows 10 yüklemek istiyorum. Konu hakkında bilgim ve tecrübem olmadığından sorma gereksinimi duydum.

Bilgisayar özelliklerim;

Intel Xeon E5450 3.00GHz 4 çekirdek
ASUS R7 240 O.C GDDR3 4 GB 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
4 GB DDR2 400MHz (2x2) RAM
Gigabyte G31M-ES2L anakart

İhtiyacım;
FPS oyunları oynayan biriyim, oyunları dediysem sadece CS:GO oynuyorum. Windows 10 işletim sistemine ihtiyacım var. Bu sistem ile Windows 10'da 60FPS'i görsem benim için yeterli olacaktır. Yardımlarınız için teşekkürler :)

Dosya Ekleri

• mainboard.png
    mainboard.png
    5,6 KB · Görüntüleme: 59
  • memory 1.png
    memory 1.png
    10,1 KB · Görüntüleme: 70
  • memory 2.png
    memory 2.png
    6,8 KB · Görüntüleme: 93
  • spd slot1.png
    spd slot1.png
    6,5 KB · Görüntüleme: 71
  • spd slot2.png
    spd slot2.png
    6,6 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi forumlar. Zamanın gerisinde kalmış bir sistemim var. Aliexpress'ten sipariş ettiğim işlemciyi taktıktan sonra bilgisayarıma Windows 10 yüklemek istiyorum. Konu hakkında bilgim ve tecrübem olmadığından sorma gereksinimi duydum.

Bilgisayar özelliklerim;

Intel Xeon E5450 3.00GHz 4 çekirdek.
ASUS R7 240 O.C GDDR3 4 GB 128Bit AMD Radeon DX12 ekran kartı.
4 GB DDR2 400MHz (2x2) RAM.
Gigabyte G31M-ES2l anakart.

İhtiyacım;
FPS oyunları oynayan biriyim, oyunları dediysem sadece CS:GO oynuyorum. Windows 10 işletim sistemine ihtiyacım var. Bu sistem ile Windows 10'da 60FPS'i görsem benim için yeterli olacaktır. Yardımlarınız için teşekkürler :)

Hocam Windows 10 RAM'in 2 GB'sini kendisi için alıyor. Yani bayağı sıkıntı çekersiniz. O yüzden Windows 8.1 Single Language öneririm. Kendisi 900 MB yiyor boşta.

RAM miktarınız çok az, galiba anakart da 2 slotlu. O yüzden sıkıntı çekersiniz. Şu anda benzer bir sistemi (Q6600) ben de kullanıyorum W10 ile . Günlük işler için yeterli olur fakat RAM miktarı biraz zorlar sizi. CS açar mı orasını bilemem. Ben RAM miktarını 4GB (1x4) -> 6GB(2x1+2x2) şeklinde yükselttim rahatladı biraz sistem.

Hocam Windows 10 RAM'in 2 GB'sini kendisi için alıyor. Yani bayağı sıkıntı çekersiniz. O yüzden Windows 8.1 Single Language öneririm. Kendisi 900 MB yiyor boşta.
peki internette windows 10 için 32bit 1GB Ram , 64bit 2Gb ram diyor. Bu bitler hakkında bilgim yok ama 32 bit kursam kurtarmaz mı ? :D 8.1 çok sıkıntılı diyorlar. Ben de çok sistemden formattan ondan bundan anlayan birisi değilim maalesef :/

peki internette windows 10 için 32bit 1GB Ram , 64bit 2Gb ram diyor. Bu bitler hakkında bilgim yok ama 32 bit kursam kurtarmaz mı ? :D 8.1 çok sıkıntılı diyorlar. Ben de çok sistemden formattan ondan bundan anlayan birisi değilim maalesef :/
Yani sistemin çalışması için 2Gb ram gerekiyor. Ama düzgün kullanabilmek için daha fazlası lazım. 4GB idare edebilir belki bilmiyorum ama az yani.

Yani sistemin çalışması için 2Gb ram gerekiyor. Ama düzgün kullanabilmek için daha fazlası lazım. 4GB idare edebilir belki bilmiyorum ama az yani.
az olduğunun farkındayım , şuan win7 kurulu ve google'de 2 sekme açık başka bir şey yok. ram kullanımım 1.76GB bana win 10 kurduktan sonra 2gb kullanması pek bir şey ifade etmiyor. Zaten ihtiyacım olan fps 60 aralıkları win7 deki değerleri win10 da sağlamak istiyorum. Yardımın için teşekkürler dostum. İşlemci geldiğinde denemeden göremeyeceğiz belliki

Peki internette Windows 10 için 32 Bit 1GB RAM, 64 Bit 2 GB RAM diyor. Bu bitler hakkında bilgim yok ama 32 Bit kursam kurtarmaz mı? :D 8.1 çok sıkıntılı diyorlar. Ben de çok sistemden formattan ondan bundan anlayan birisi değilim maalesef :/

8.1 için sallıyorlar. 8.1 stabil bir Windows sürümüdür. Eğer olmasaydı önerilmezdi.

Dediğim gibi 2 GB RAM gider elinizden Windows 10'a geçecekseniz. Zaten Windows 10 arka planda en çok sistemi yoran işletim sistemidir.
Az olduğunun farkındayım, şu an Windows 7 kurulu ve Google'de 2 sekme açık başka bir şey yok. RAM kullanımım 1.76 GB bana Win 10 kurduktan sonra 2 GB kullanması pek bir şey ifade etmiyor. Zaten ihtiyacım olan FPS 60 Aralıkları Windows 7'deki değerleri Windows 10'da sağlamak istiyorum. Yardımın için teşekkürler dostum. İşlemci geldiğinde denemeden göremeyeceğiz belliki.

Hocam bu arada o anakarta o işlemci olmuyor. İşlemciniz 771pin fakat anakart 775pin. Aynısı bende olduğu için biliyorum.

8.1 için sallıyorlar. 8.1 stabil bir Windows sürümüdür. Eğer olmasaydı önerilmezdi.

Dediğim gibi 2 GB RAM gider elinizden Windows 10'a geçecekseniz. Zaten Windows 10 arka planda en çok sistemi yoran işletim sistemidir.

Hocam bu arada o anakarta o işlemci olmuyor. İşlemciniz 771pin fakat anakart 775pin. Aynısı bende olduğu için biliyorum.

Yani 8.1 den benim de bir şikayetim yoktu zamanında kullanılabilir bu kadar düşük bir sistemde eğer o kadar bellek farkediyorsa (Muhtemelen ediyordur W10 gerçekten bir sürü şey çalıştırıyor arkada). Ama biraz daha fazla bellek olsa kesinlikle W10'dan şaşmayın derdim.

işlemci modlu geliyor, anakarta uyumlu olacak. sonrasında bios'u da modlayıp kullanacağım. 8.1 hakkında paylaştığın konulara göz gezdireceğim. Teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı