Xeon E5450 sisteme yükseltme önerisi

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba benim geçen sene öylesine topladıgım bir sistemim var.
Anakart: ASUS P5G41C-M LX.
İşlemci: Intel Xeon E5450.
RAM: 4+2
Kasa: Corsair fena olmayan bir kasası.
Bir de HDD var.
Neyse ben size sorum ben bu PC upgrade yapmalıyım yaparsam ekran kartı ve kasa hariç satmayı düşünüyorum öneriniz var mı?

Ekran kartı nerede? Yoksa GTX1050 veya RX460 üstü almayın darboğaz olur. RAM 4+4 yapılıp SSD eklenebilir ama hem Sata2 hız limiti hem DDR3 sistem olduğundan değer mi düşünmek lazım.

Benzer bir sisteme sahip idim. Geçen sene anakart yanınca. Bundle satılan bir sistem aldım. i5 7500 + MSI H110 anakart + 8 GB RAM alıp sistemi yükseltmiştim. 2-3 ay önce de indirimden XFX 6500XT aldım. Şimdilik RAM hariç memnunum sistemden.

Bu sisteme SSD harici yükseltme yapmak israf olur. İmkan var ise bu şekilde elden çıkarılıp bundle şeklinde sarı sitededen uygun bir sistem almak.

örnek: MSI z690 + i3 12100 + 16GB DDR4 3600MHZ BUNDLE - Alışveriş :: Sıfır, İkinci El Ürünlerle sahibinden.com'da - 1059232989
örn2: İ5 12600 işlemci b660 mortar wifi ddr4 anakart idcooling se234 - Alışveriş :: Sıfır, İkinci El Ürünlerle sahibinden.com'da - 1058002418
vb: İ7-7700K İşlemci+FAN+Gaming Anakart+16GB RAM - Anakart ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 1058598445

7.nesil gibi çöp bir seriyi nasıl önerirsiniz? 2.nesil k işlemciye OC yap 7'yi geçiyor bari yükseltmeye uygun önü açık bir soket önerisi yapıp ona göre işlemci tavsiyesi verseydiniz.

Ben bunu alın demedim. çeşitli ilanlardan rastgele attım... 2. nesilden 12. nesile kadar çeşit çeşit sistem var. Herkes en iyi sistemi kullanmak ister. Ancak bütçe imkanında sisteme sahip olabilirsin. İntelde önü açık bir sistem olmaz soket desteği en fazla 2 nesil..

Ayrıca siz 2. nesil ile 7. nesil arasında seçim yapmak zorunda kalırsanız yine 2. nesili seçin. Sizin için daha uygun olur.

Yorumunuz için teşekkür ederim geç gün zaten 240GB Gigabyte SSD aldım sistemi bu hali ile satsam zaten Max 4500 gibi miktar koyabilirim üstüne sizce APU sistem toplmak mantıklı olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı