Xeon E5450 ucuz fan önerileri

BarbarMen

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 1 hafta önce Xeon E5450 işlemci aldım. Fanını takarken yalnışlıkla uclarını kırdım ve yeni bir soğutucu aldım aldığım soğutucu Xigmatek Apache IV n bu soğutucuyu yerine güzelce monta ettim ve termal macununu sürdüm fakat sıcaklık değerleri beklediğimin çok üstünde idi. Tam tükte oyunlarda sıcaklık 80'e kadar çıktı. Hatta fernbus Simulator oyununda sıcaklık 85'e geldi ve PC kendi kendine kapandı ve kasadan hafif bir koku geldi. Sanırım işlemciden neyse ben fanımı değiştirmek istiyorum önerileriniz var mıdır? Max 100 TL ve en fazla 70 derece göreceğim bir fan istiyorum.
Düşündüğüm fanlar: Xigmatek TRY SD962 (2 bakır borulu olan) ve Dark frezer X90.
Sizin önerebileceğiniz veya bizzat kullandığınız fan'lar var mı?
Sistemim: Gigabyte ga G31M ES2l anakart, ASUS GTX 460 1GB ekran kartı, DDR2 800MHz 2+2 RAM toplam 4 GB, everest eifel 400W Power.

Merhaba arkadaşlar, 1 hafta önce Xeon E5450 işlemci aldım. Fanını takarken yalnışlıkla uclarını kırdım ve yeni bir soğutucu aldım aldığım soğutucu Xigmatek Apache IV n bu soğutucuyu yerine güzelce monta ettim ve termal macununu sürdüm fakat sıcaklık değerleri beklediğimin çok üstünde idi. Tam tükte oyunlarda sıcaklık 80'e kadar çıktı. Hatta fernbus Simulator oyununda sıcaklık 85'e geldi ve PC kendi kendine kapandı ve kasadan hafif bir koku geldi. Sanırım işlemciden neyse ben fanımı değiştirmek istiyorum önerileriniz var mıdır? Max 100 TL ve en fazla 70 derece göreceğim bir fan istiyorum.
Düşündüğüm fanlar: Xigmatek TRY SD962 (2 bakır borulu olan) ve Dark frezer X90.
Sizin önerebileceğiniz veya bizzat kullandığınız fan'lar var mı?
Sistemim: Gigabyte ga G31M ES2l anakart, ASUS GTX 460 1GB ekran kartı, DDR2 800MHz 2+2 RAM toplam 4 GB, everest eifel 400W Power.
Ucuz bir çözüm isterseniz bu soğutucu fazlasıyla yeterli gelir 😀
Ben bakırsız olanıyla tam yükte 78 derece görüyordum bu da 75 derece ve altı bir sıcaklık sağlar.

E5450 için Modlu BIOS kurdun mu?
Evet
Bu nasıl?
4 pin girisli olmasi gerek ve almis oldugum xigmatek apache iv n bundan daha iyi o yuzden pek iyi sogutacagini dusunmuyorum daha çok bakir tabanli veya bakir borulu kule tipi olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı