XEON E5450 ve Foxconn G41MD Uyumsuzluğu

msk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben Xeon E5450 işlemci aldım ama anakartımda çalışmıyor.

"BOOTMGR image is corrupt. The system cannot boot"hatasını veriyor ve burda kalıyor. Eski işlemcimi geri taktığım zaman normal açılıyor. Gruplarda edindiğim bilgiye göre 771 pin olan işlemciyi modifikasyonla 775pine uyarlamışlar. Microbios yüklemek gerekiyormuş ve foxconn anakartlarda BIOS yüklemek için fox live uptade diye bir programla yüklemek gerekiyormuş ama bu program bende Win7'de hiç açılmıyor hiç tepki vermiyor. Win 10 yükledim durum yine aynı.Yani ben bu programı nasıl açarım yada başka yöntem var mı ?

Not: BIOS'ta işlemci görüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinde mod sticker var ise öncelikle BIOS yazılımında E5450'nin microcodesi bulunmak zorunda. Aksi taktirde boot işlemlerinde işlemcin tanınmayacağı için boot işlemi gerçekleşmeyecek. CTRL + F ile anakart modelini girerek uygun BIOS dosyasını indirerek BIOS güncellemesi yapın.

xeon 771 microcode 微碼

Bu videodan kodlamanın nasıl yapılacağı anlatılmış. İngilizce fakat adımları takip etmeniz yeterli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS'u hazırlayıp farklı bir bilgisayardan yazdırmayı deneyebilirsiniz. Ek olarak BIOS'u sıfırlayıp işlemi tekrar edersiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı