Xeon E5450 ve R7 240 ile CS:GO oynanır mı?

LEXTREA

Femtopat
Daha fazla  
Şu anda Q8300 işlemci kullanıyorum, ekran kartım R7 240 ve CS:GO'da FPS'im çok düşük ve genel olarak performanstan memnun değilim. Bu yüzden overclock yapmadan E5450 işlemciye geçsem, ekran kartım da aynı kalsa performansı ne kadar arttırabilirim. Yüksek grafikli oyunlar oynamayacağım ve ileride anakart ile birlikte erkan kartı, işlemci ve RAM değiştirmeyi düşünüyorum sizce mantıklı mı? 128 GB SSD ve 500W PSU sahibiyim.

CS : GO işlemci bazlı bir oyun,daha iyi bir işlemciye geçmen performansı elbet arttırır ama istediğin performansı alır mısın orası mechul. Ben 11. nesil intel i5 bulunan laptopumda bile ara sıra drop yiyorum. Bu sıralar CS: GO nun optimizasyon sorunları var orası ayrı konu.
Youtubeda böyle bir test buldum,belki işini görebilir.
XEON X5450 R7 240 2GB | NORMAL - LOW SETTİNGS | CSGO | + | FPS TEST | - YouTube

Xeon E5450 güçlü bir işlemci bence CS:GO için ise yeterli. Düşük grafiklerde oynamanı tavsiye ederim.

Bir de elimdeki anakart 775 pin Xeon E5450 771 pin, biraz araştırdım ve BIOS modlama yapmadan kullanılamıyormuş ve modlamayı uzmanlar tarafından yapılması gerek diyorlar. Peki anakartım P43-ES3g bu anakarta uygun CS:GO için bir işlemci önerir misiniz?

Geri
Yukarı