Xeon işlemci alınır mı?

Şu anlık net bir bütçe belirtemem ama A320 anakart almayı düşünüyorum. İşlemci kısmında ise soketlerden pek anlamadığım için şu anlık bir tercihim yok, zaman geçtikçe diğer parçaları da toplayacağım.
Elimde X3430, HP ProLiant ML110 G6 sunucu anakartı ve bakır borulu soğutucu var istersen dostum. Makul bir fiyatta anlaşabiliriz.

Bana mail atabilirsin.

Oyun sistemleri için eski Xeon işlemcileri kullanıyorlar. Bu işlemciler de Ivy Bridge öncesi işlemciler olduğu için AVX komut setini desteklemiyor. Güncel oyunlar AVX komut setini kullanıyor. Bu tarz oyunları oynayamazsın. Bunu göze alıyorsan alabilirsin. Performansları fena değil.
Hatırladığım kadarıyla Ivy Bridge öncesinde de AVX komut kümesi desteği vardı, hatta AVX2 Ivy Bridge'den 1 veya 2 nesil sonra yeni işlemcilere uygulanmaya başlamıştı.

Hatırladığım kadarıyla Ivy Bridge öncesinde de AVX komut kümesi desteği vardı, hatta AVX2 Ivy Bridge'den 1 veya 2 nesil sonra yeni işlemcilere uygulanmaya başlamıştı.
Ben de sonradan farkettim. Sandy Bridge öncesi işlemciler olacak. Sandy Bridge işlemcilerin beraberinde gelmişti. İntel'in mimari isimlendirme şekli işte.

Geri
Yukarı