Xeon işlemci almak mantıklı mı?

Dediğim gibi en fazla yazdığım oyunları oynarım. 2 sene beni idare etsin yeter.

Modlu işlemci alın anakartınızı çöp etmeyin kısımını anlamadım ?
Ankartını modlamak yerine direkten işlemciyi modlayacaksın, daha doğrusu modlanmış işlemciyi alacaksın. Şu şekilde oluyorlar:
1620433118394.png

LGA771 soket olan bu işlemciyi LGA775 soket anakartına sorunsuz bir şekilde takabiliyorsun.

İşlemcileri modlamadığınız sürece anakartınız ile kullanamazsınız.
Nasıl modlanacağına dair kaynak atabilir misiniz ?
Ankartını modlamak yerine direkten işlemciyi modlayacaksın, daha doğrusu modlanmış işlemciyi alacaksın. Şu şekilde oluyorlar:
Eki Görüntüle 1013188
LGA771 soket olan bu işlemciyi LGA775 soket anakartına sorunsuz bir şekilde takabiliyorsun.
Xeon X5660 İntel Ark'da FCLGA 1366 olduğu yazıyor. 1366 anakarta modlanması gerekmez herhalde ?

600W yeterli olur mu ? Bir de bu işlemciyi takmak için anakartın modlanması gerekir mi ?
775 pinli anakartlarda 771 pin xeon çalıştırmak için modlu bios yüklemesi ve işlemciye sticker yapıştırılması gerekir. Sizin alacağınız işlemci ve anakart aynı pin olduğu için o tarz bir modlamaya gerek olmayabilir google dan detaylıca araştırın.

775 pinli anakartlarda 771 pin xeon çalıştırmak için modlu bios yüklemesi ve işlemciye sticker yapıştırılması gerekir. Sizin alacağınız işlemci ve anakart aynı pin olduğu için o tarz bir modlamaya gerek olmayabilir google dan detaylıca araştırın.
İstediğim cevap buydu. Teşekkür ederim.

Hocam 775 pinli bir anakart (foxconn g41 mxe) xeon e5440 ve hd 7850 sahibi olarak söylüyorum ki xeon işlemciler için e5440 hakkında bana çok öneri geldi veya foruma çok öneri geldi ikili çok iyi olur veya 750 ti ile kombinlenirse çok iyi olur vb gibi, işlemciyi modlu olarak aldım stok fan ile oyun içinde 90 100 derece görüyor ve ekran kartını besleyemiyor, yeni anakart ve işlemci bakıyorum aklında bulunsun diye bunları söyledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı