Xeon işlemci seçimi

ardaaaaaaxd

Picopat
Merhabalar keyfi olarak yeni sistem toplamak istiyorum işlemci konusunda Xeon X5680 (40$) ve Xeon E5 2620 V3 (20$) ve Xeon E5 2630 V3 arasında kararsız kaldım.

Ekran kartı olarak RX570 4 GB kullanacağım ve kasa +PSU var. Soğutucum da gayet güzel, anakart olarak Turbo unlocklu bir anakart almayı veya hiç almadan direkt takıp microcode atıp Windows 10 kurup oynamak istiyorum. Sizce hangi sistemle daha iyi bir performans alırım? RAM'leri 16/32 GB ECC(server) veya normal desktop RAM'i olarak düşünebilirsiniz. Xeon X5680 alırsam 400 liraya Türkiye'den anakartınıı buldum maksimum 16 GB desteklemekte X99 sistemlerde 64 GB desteklemekte oyun olarak ve karşılaştırma olarak örnek aldığım bir iki videoyu sizinle paylaşmak istiyorum ve birinde Xeon karşılaştırması yapılıyor. price/performance/watt göz önünde bulundurularak.

E5 2620 V3 linki.
İlk gördüğüm video da buydu buradaki arkadaş workstation anakartına kuruyor Amerika'da 20$ a bulduğu için PCI Express dönüştürücüsüyle USB Wi-Fi vesaire sağlıyor bulamadım diye normal anakart alacağım ECC desteklemiyor o da ki problem değil elimde 8 GB desktop RAM olduğu ve 4 gbların 2 gbların 5 dolar gibi bir fiyata satılmasından dolayı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu işin matematiğini yapan beyefendi sağ olsun benim sorularımı giderdi başka bu tarz toplamak isteyen varsa yine atayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Burada da Rus'lardan bir arkadaş bütün Xeon'ları karşılaştıryor bana Xeon E5 2620 V3 gayet yeterli göründü ama siz olsanız nasıl yapardnız hangisini alırdınız görüşleriniz benim için önemli.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı