Xeon işlemcili sistem toplama

Mehmet Ali ATUN

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese iyi forumlar, hayırlı ramazanlar arkadaşlar.

X3440 serisi işlemci ile sistem toplamayı düşünüyorum fakat 4 ram slotu olan anakart kullanmak istiyorum öneriniz var mıdır? Overclock yapmayı düşünüyorum kule tipi soğutu da alacağım yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler.

Hocam bu seri için sıfır anakartlar var ama esonic,turbox gibi markalar tavsiye etmem ikinci el olarak bulabildiklerimi sizinle paylaşacağım

H55 ya da P55 anakart almalısınız.
Anakart için bütçe nedir?
bütçe olarak birşey düşünmedim şu anda fakat,

bu anakart nasıl acaba, H55 ve 4 ram slotu var ayrıca satıcı 6 ayda garanti veriyor. Ne dersiniz buna.
Hocam bu seri için sıfır anakartlar var ama esonic,turbox gibi markalar tavsiye etmem ikinci el olarak bulabildiklerimi sizinle paylaşacağım

Hocam Ankara'da ikamet etmekteyim alma konusu sıkıntı olur benim için. Öneri için teşekkürler bir üst yorumda farklı bir anakart paylaştım o oluyor sanırsam.

bütçe olarak birşey düşünmedim şu anda fakat,

bu anakart nasıl acaba, H55 ve 4 ram slotu var ayrıca satıcı 6 ayda garanti veriyor. Ne dersiniz buna.

Hocam Ankara'da ikamet etmekteyim alma konusu sıkıntı olur benim için. Öneri için teşekkürler bir üst yorumda farklı bir anakart paylaştım o oluyor sanırsam.
Maalesef ikinci el hakkında yorum yapmam, benim yüzümden mağdur olmanızı istemem. İyidir, kötüdür, onu ben değerlendirmeyeyim.

Maalesef ikinci el hakkında yorum yapmam, benim yüzümden mağdur olmanızı istemem. İyidir, kötüdür, onu ben değerlendirmeyeyim.

İyidir kötüdür değilde, isteğim overclock için uygun mudur yorumu sadece yoksa sizi sorumlu tutacak değilim tam bilgiye sahip olmadığım için soruyorum.

Anakart fena değil bence.
Peki @actanonverba , siz ne düşünüyorsunuz?

Overclock için uygun mudur, birde başta 4x2(8gb) sonrasında 16gb a çıkarmaya çalışacağım. Kardeşim için topluyorum sistemi biraz düşük bütçeli iş gören bir şey olsun istedim. Tekrardan teşekkürler yorumunuz için.

Ancak yazabiliyorum. Eğer sistemi dizmediyseniz, dizmemenizi öneririm. Ben çok yakın bir zamanda 1600AF sistem kuracağım ve elimdeki sistemi de elden çıkaracağım. Bütçeniz dar ise en azından size şiddetli önerim R3 1200 ve A320M'li bir sistem bile kursanız X3440 setuptan daha iyi olacaktır. 2.el araştırıp kovalayıp çok makul fiyatlara 100W+ X3440 yerine toplanabilir.

Ancak yazabiliyorum. Eğer sistemi dizmediyseniz, dizmemenizi öneririm. Ben çok yakın bir zamanda 1600AF sistem kuracağım ve elimdeki sistemi de elden çıkaracağım. Bütçeniz dar ise en azından size şiddetli önerim R3 1200 ve A320M'li bir sistem bile kursanız X3440 setuptan daha iyi olacaktır. 2.el araştırıp kovalayıp çok makul fiyatlara 100W+ X3440 yerine toplanabilir.

Şöyle anlatayım derdimi, benim kendi sistemim var yeni topladım. 3500x + 1660s kendim için değilde kardeşime toplayacağım ucuz yollu olsun office programlarını kullansın, ödeve yapsın 2-3 tane de oyun oynasın ama bütçe olarak düşük bir şey istiyorum. R3 1200 lerde 2. el bulamadım ucuz bir şey herkes sıfır fiyatı istiyor anlamadım gitti bu sistemi toplamadan önce bende 2.elden elimdeki pc yi sattım i5 7400+1060 3gb vardı 1050 olan adam benden daha çok istiyor :) o yüzden xeon toplayıp geçeyim dedim bir tek anakartı 2.el alabilirim bulamadım sıfır overclock için ona da çinden getirsem mi diye düşünmüyor değilim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı