Xeon Sistem Toplama

Arkadaşlar Xeon sistem topluyorum. Hangi ıslemciyi almaliyim?
Anakart ne olmalı OC icin?
Sogutma ne olmali?

Ekran kartı: GTX 970

En uygun sekilde nereden alabilirim linklerini paylasabilir misiniz?

Xeon sistem toplamak yerine hazır ikinci el sistem satın almanızı öneririm. Xeon toplarsanız ne kadar tutacak ve direkt ikinci el satın alınca ne kadar tutacak bunları iyice karşılaştırın derim.

Ben X3440 ve P55 anakart ile 4GHz stabil şekilde kullanmaktayım. İşlemciyi delidledim ve Nic C4 soğutucu ile 1000RPM'de (en düşük) rahat şekilde 70 derece geçmeden kullanıyorum. Arkadaşım X3470 ile ATX ASUS bir anakart üzerinde 4.1'leri zorladı. Şu an o da o şekilde kullanmakta. Sorun, işlemcinin 1080P oyunlarda RX570'i bile öyle böyle zor beslemesi. BF1 oynuyorum mesela, LOW grafiklerde sorunsuz akıcı 72Hz monitörümde 72FPS freesync şekilde kullanıyorum ancak; normalde RX570 high-ultra grafiklerde BF1'e yetiyor ama işlemcim nedeniyle FPS droplayı yaşıyorum. Yani XEON dizeceğinize size önerim R3 1200'lü bir sistem bile dizseniz daha iyi. Kartınız GTX970, yaşadığım benzer işlemci kısıtlaması sorunlarını yaşamanız muhtemel.

Ben X3440 ve P55 anakart ile 4GHz stabil şekilde kullanmaktayım. İşlemciyi delidledim ve Nic C4 soğutucu ile 1000RPM'de (en düşük) rahat şekilde 70 derece geçmeden kullanıyorum. Arkadaşım X3470 ile ATX ASUS bir anakart üzerinde 4.1'leri zorladı. Şu an o da o şekilde kullanmakta. Sorun, işlemcinin 1080P oyunlarda RX570'i bile öyle böyle zor beslemesi. BF1 oynuyorum mesela, LOW grafiklerde sorunsuz akıcı 72Hz monitörümde 72FPS freesync şekilde kullanıyorum ancak; normalde RX570 high-ultra grafiklerde BF1'e yetiyor ama işlemcim nedeniyle FPS droplayı yaşıyorum. Yani XEON dizeceğinize size önerim R3 1200'lü bir sistem bile dizseniz daha iyi. Kartınız GTX970, yaşadığım benzer işlemci kısıtlaması sorunlarını yaşamanız muhtemel.
Peki bu anakart ve xeon işlemciyi nerden bulabilirim r3 e butçem yetmez

@Mr. Patrick Bateman Sahibinden, Letgo ve forumdh 2.el bölümünden arayarak bulabilirsiniz. Anakartlar eski olduğu için almak riskli oluyor. Ben şanslıydım, sistemimde hiçbir sorun yaşamadım. Delid yapmadan önce 3.8GHz'i geçemiyordum ancak delid sonrası 4.1GHz ile bile Cinebench R15 skoru alabildim fakat stabil olmadı RAM'lerim yüzünden. Bu nedenle 4GHz'e indim ve sıfır sorun şekilde kullanıyorum. Size tavsiyem bütçeniz yetmiyorsa bekleyip biraz daha bütçe artırmaya gitmeniz ve düzgün bir sistem toplamanız. Bugün sıfırı 350TL civarı olan R3 1200'ü; 2.el piyasasında 200-250 TL'e bulabilirsiniz (muhtemelen anakartı ile satarlar). Demem o ki 150+250 TL'i bir XEON işlemci ve P55 anakarta vermektense 250+300 TL'i R3 1200 ve makul anakartına vermek bence daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı