Xeon X3440 3.8GHz vs 2.53GHz performansı

yasinsuer

Hectopat
Daha fazla  
Şu an 3, 8GHz overclocklu kullanıyorum. Sorun yok şu an ama bazen oyunların ortasında 1 saatten sonra mavi ekran veriyor. İşlemcim X3440 ekran kartım OEM RX460 çok rahat besleyebiliyor ekran kartını zaten. 2, 53GHz de kullansam Age of Empires 3 FIFA 19 oynuyorum bu oyunlarda 3,8 GHz'e oranla performansım düşer mi?

İşlemcinin GHz'sini artırmak ısınmaya sebep verir diye biliyorum büyük ihtimal aşırı ısınıyor diye FPS düşüşü yaşıyorsun bir ara sonra sistemin anlık çöküyor doğru değil mi?

İşlemcinin GHz'sini artırmak ısınmaya sebep verir diye biliyorum büyük ihtimal aşırı ısınıyor diye FPS düşüşü yaşıyorsun bir ara sonra sistemin anlık çöküyor doğru değil mi?
kanka sormak istediğim çökmesi değil. Oyunlarda 2,53 ghz ile 3,8ghz arasında aşırı fark olur mu. 2,53 ghz de bile ekran kartımı çok rahat besliyor işlemci.

Sabitlemekmi istiyorsan GHz'yi BIOS ayarlarına girip oradan değer atıcan en düşüğe kendin deneyip ona göre atarsın.
Ama hani 2.53 GHz ile 3,8 GHz arasında 5-10 FPS farkı olabilir mavi ekran veriyor diyorsun sisteminde bir sıkıntı var istiyorsan 2,53 GHz'ye sabitle iyi bir soğutucu alınca maksimum GHz'ye çıkarırsın.

Geri
Yukarı