Xeon X3440 ısınma sorunu

tryngar

Hectopat
Arkadaşlar Xeon X3440 işlemciyi 3.5 GHz'ye overclockladım. Ama CPU-Z'de sürekli 1.5 GHz'lere düştüğünü gördüm. Ama boşta 70 80 derece oyunda da 99 derece olduğunu fark ettim. Soğutucum Dark Freezer X94 termal macun siparişi verdim termal macun sürülü değil. Bu neyden kaynaklanıyor olabilir. Aşağıda stabilite testi fotosu var. Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    182 KB · Görüntüleme: 37
Arkadaşlar Xeon X3440 işlemciyi 3.5 GHz'ye overclockladım. Ama CPU-Z'de sürekli 1.5 GHz'lere düştüğünü gördüm. Ama boşta 70 80 derece oyunda da 99 derece olduğunu fark ettim. Soğutucum Dark Freezer X94 termal macun siparişi verdim termal macun sürülü değil. Bu neyden kaynaklanıyor olabilir. Aşağıda stabilite testi fotosu var. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ne demek termal macun sürülü değil? Sistemin çalıştığına dua et.

Termal macun sürülü değilse, sıcaklığın o derece'ye çıkması gayet normal. Bilgisayarı çalıştırmamanızı tavsiye ediyorum. Sisteminiz zarar görebilir.

Zaten sipariş verdim gelmesini bekliyorum. Sürdükten sonra herhangi bir problem olur mu?
Bir de PC açılırken anakartın logosu yerine yeşil mavi çizgilerle Gigabyte yazısını görüyorum. Bilgisayarcıya götürmüştük ekran kartını fanı yalpalıyordu. Ekran kartının arızalı olduğunu söyledi. Garantiye yollayacaktım ki fanının 1 yaprağı kırıldı. Acaba ekran kartı ısınınca üstündeki işlemciye sıcak hava gidiyor olabilir mi? Kule tipi soğutucu yeterli midir?
Peki 3.5 GHz'de çalıştırmama rağmen 1.5'e neden düşüyor sıcaklıktan dolayı mı?

Zaten sipariş verdim gelmesini bekliyorum. Sürdükten sonra herhangi bir problem olur mu?
Bir de PC açılırken anakartın logosu yerine yeşil mavi çizgilerle Gigabyte yazısını görüyorum. Bilgisayarcıya götürmüştük ekran kartını fanı yalpalıyordu. Ekran kartının arızalı olduğunu söyledi. Garantiye yollayacaktım ki fanının 1 yaprağı kırıldı. Acaba ekran kartı ısınınca üstündeki işlemciye sıcak hava gidiyor olabilir mi? Kule tipi soğutucu yeterli midir?
Peki 3.5 GHz'de çalıştırmama rağmen 1.5'e neden düşüyor sıcaklıktan dolayı mı?
Termal macun yokken çalıştırmayın ve yaptığınız overclock' u da geri alın yoksa işlemci yanabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı