Xeon X3440 overclock

xovn

Kilopat
Selamlar, işlemcimi Intel GH55PJ anakart ve 4 ısı borulu bir soğutucu ile(US $15.99 31% OFF|Bilgisayar ve Ofis'ten Fanlar ve Soğutma'de CPU Soğutucu 4 Isı Borusu Radyatör Sessiz 3pi Soğutucu Intel LGA1150 1151 1155 775 1156 AMD için Soğutma Fanı Masaüstü bilgisayar yeni Aliexpress.com'da | Alibaba Grup) kullanmaktayım ancak işlemcim 3.5GHz ve üstüne overclocklanmıyor, bootloop'a giriyor. 3.3GHz'de bile stabil olmuyor. Sorunumun bir çözümü var mıdır? Geçen gün 3.25GHz'de bile mavi ekran yedim :(

Voltaj değiştiriyor musunuz? Hiçbir şey ellemeseniz bile auto voltaj ayarlarında gereksiz yüksek voltaj veriyor evet ama 3.8GHZ de güle oynaya kullanılabiliyor.
Bios voltaj ayarı kısmından loadline calibreyi enable yapıp vcore'u 1,318 ayarlayıp 200*19 ayarında açmayı ve stres yapmayı deneyebilirsiniz.
Ayrıca o soğutucuyu almanızı kesinlikle önermem, 2.el 150TL civarlarına kaliteli bloklu bir soğutucu işinizi daha iyi görecektir.

Sorununuzun soğutucu ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Uygun değerleri voltajı vs bulamamış olabilirsiniz. Ek olarka H55 anakartlar ile 3.6 GHz üstüne çıkılmıyor bir kaç model hariç. P55 anakart ile 3.8 GHz hızları mümkün.

Sorununuzun soğutucu ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Uygun değerleri voltajı vs bulamamış olabilirsiniz. Ek olarka H55 anakartlar ile 3.6 GHz üstüne çıkılmıyor bir kaç model hariç. P55 anakart ile 3.8 GHz hızları mümkün.
Bilmediğim nokta işte :) İmzamdaki sistem 4GHZ'e çıkabiliyor mesela. Konu sahibi anakartı nedeniyle çıkamıyor olabilir diye düşündüm ben de her şeyi doğru yapsa bile.

Bios ekranım bu şekilde, anakart mı dsğiştirmeliyim? 3.25'de mavi ekran yemeden önce 15dakıkalık stress test yaptığımda sıcaklık en yüksek 65 70 derece gördü.
1566294302660.jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı