Xeon X3440 işlemci FPS yükseltir mi?

Alparslan cengiz

Femtopat
Daha fazla  
Sistemim:

i3 530.
8 GB 1333 MHz RAM.
GTX 550 Ti ekran kartı.
600W güç kaynağı var.
Şimdi agalar ben Xeon X3440 işlemci almak istiyorum alırsam FPS yükselir mi?

Mesela şu anki sistemimle Valorant'ta düşük ayarlarda 70 80 FPS alıyorum en düşük ayarlar GTA 5 40 50 FPS.

Yani alırsam bu işlemciyi FPS yükselir mi veya hangi ayarlarda kaç FPS alırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi

Son düzenleme:
Sistemim:

i3 530.
8 GB 1333 MHz RAM.
GTX 550 Ti ekran kartı.
600W güç kaynağı var.

Mesela şu anki sistemimle Valorant'ta düşük ayarlarda 70 80 FPS alıyorum en düşük ayarlar GTA 5 40 50 FPS.

Anakartiniz da destekliyorsa 3440 +Snowman M.200 alın işlemciyi en azından 3.4-3-6 falan yapın.
Valorant'ta bir hayli FPS farki olur GTA 5 de azımsanmayacak kadar olur.

Sistemim:

i3 530.
8 GB 1333 MHz RAM.
GTX 550 Ti ekran kartı.
600W güç kaynağı var.

Çekirdek farkı olduğu için FPS artışı olur. İleride ekran kartını yükseltirsen de Xeon bunu besleyebilir i3 darboğaz yapar ileriye yönelik mantıklı olur.

Çekirdek farkı olduğu için FPS artışı olur. İleride ekran kartını yükseltirsen de Xeon bunu besleyebilir i3 darboğaz yapar ileriye yönelik mantıklı olur.

Şu anki isteminizde darboğaz varsa FPS'iniz artacaktır. İşlemciyi stok soğutucunuz varsa en az 3.2 GHz'e kadar overclocklayın.

İki işlemci de LGA 1156 nasıl uymaz?

Bazı oyunlarda darboğaz var evet Valorant'ta da var ama ayarları yükseğe çekince darboğaz olmuyor aynı FPS oluyor.
Şu anki isteminizde darboğaz varsa FPS'iniz artacaktır. İşlemciyi stok soğutucunuz varsa en az 3.2 GHz'e kadar overclocklayın.

İki işlemci de LGA 1156 nasıl uymaz?
stock fan var evt ama yeni ekran kartı alırsam full overclock yapıcam kule tipi soğucu alıcam

Geri
Yukarı