Xeon X3440 İşlemci Overclock Yapma

AuEnx

Hectopat
Daha fazla  
H55M-S2V anakartım var. Xeon X3440 işlemcime artık overclock yapmak istiyorum. Overclock nasıl yapılır hakkında bir bilgim yok, bilgisayara zarar vermeyecek şekilde işlemcime overclock nasıl yapabilirim?

Öncelikle voltaj vermeden kaç mhz hıza çıkabildiğini denemelisin. Tahminin 3.6 GHZ hıza çıkabilirsin. Tabi bu arada RAM hızında yükselecek. Ya RAM hızını düşüreceksin yada RAM'lere manuel olarak 1.65 voltaj vereceksin. OC deneme yanılma yoluyla yapılır. En sonunda stabil bir hız bulduğunda o şekilde kullanabilirsin.

Arkadaşlar bende Xenon 3440 aldım ama OC yapamıyorum. Anakart ASUS P7P55D-LE . Windows açılırken bilgisayar resetleyip duruyor fişini çekip takınca aklı başında geliyor ama bu seferde bios sıfırlanıyor. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar bende Xenon 3440 aldım ama OC yapamıyorum. Anakart ASUS P7P55D-LE . Windows açılırken bilgisayar resetleyip duruyor fişini çekip takınca aklı başında geliyor ama bu seferde bios sıfırlanıyor. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.
Yanlış yaptığın bir şeyler olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

OC yaparken RAM'lerin hızına bakıyor musun? RAM hızı düşük olacak veya onlara da voltaj vermen gerekir.

İşlemci frekansını yükseltince alta RAM frekansı da yükselir. RAM profili ayarı var. O kısımdan düşüreceksin hızını veya BİOS ekranının resimlerini çek yükle buraya bakalım

Yeni konular

Geri
Yukarı