Xeon X3440 nasıl Overclock yapılır?

Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Kasa: PHANTEKS White Eclipse P400A
Güç kaynağı: FSP 600W 80+ Psu
İşlemci: Ryzen 5 5600
Ekran kartı: Sapphire Nitro+ 6600XT
Anakart: Gigabyte b450 SH2
Ram: Corsair Vengeance 2x8 3000mhz
SSD: Kingston Kc3000 1TB
Merhaba ben Xeon x3440 işlemci almak istiyorum ancak overclock yapmayı bilmiyorum. Overclock çok iyi oluyor buna diyorlar overclock nasıl yaparım? Bir de soğutucu değiştirmek zorunda mıyım? Intel'in yanında verdiği yetmez mi? Teşekkürler. Anakartım Asus: P7h55 lmx.

Son düzenleyen: Moderatör:
Overclock işlemini BIOS'tan deneme yanılma yöntemi ile yapacaksınız. Küçük miktarlarda Voltaj vererek, İşlemcinin frekansını artıracaksınız. Youtube'da milyon tane videosu vardır.

Stok soğutucu bir yere kadar yeterli olur. 80-90 dereceleri gördüğünüz zaman daha fazla ileriye gitmemenizi tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
3.Dakikadan itibaren izle O.C yapılıyor. Soğutucu almadan hiç bulaşmayın bence yüksek frekanslara çıkaracaksanız işlemci hızını.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
3.Dakikadan itibaren izle O.C yapılıyor. Soğutucu almadan hiç bulaşmayın bence yüksek frekanslara çıkaracaksanız işlemci hızını.
Gerçekten aliex girip alasim var işlemciyi

Arkadaşlar bende Xenon 3440 işlemci aldım anakartım Asus p7p55d le OC yapınca Windows açılırken bilgisayar resetleyip duruyor fişini çekip takınca aklı başına geliyor ama bu seferde bios sıfırlanıyor. Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı