Xeon X3440 overclock

tryngar

Hectopat
Herkese merhabalar Xeon X3440 sistem topladım. Buna nasıl overclock yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhabalar Xeon X3440 sistem topladım. Buna nasıl overclock yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Aynı işlemciyi kullanıyorum O.C'lu olarak
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodan bakarak yaptım aynı işlemleri yapın.

kule tipi soğutucum var birden 3.7 e çıkarırsam sorunmu olur ?
bu videonun yorumlarında voltajla ilgili şeyler söylemişler o yüzden çekindim.

kule tipi soğutucum var birden 3.7 e çıkarırsam sorunmu olur ?
bu videonun yorumlarında voltajla ilgili şeyler söylemişler o yüzden çekindim.
3.7 Ghz'e çıkardığınız da bilgisayar sorunsuz çalışıyorsa oyunda atma vs. olmuyorsa voltaja gerek yoktur kuletipi bakır borulu soğutucu yeterli olur.
Yavaş yavaş arttırın benim anakartım en fazla 3.8Ghz kaldırabiliyor 4 ghz gibi değer yapınca pc açılmıyor onu da bios pilini çıkarıp takınca çözebilirsiniz

videoyu izleyerek 3.5 ghz ye çektim işlemciyi ama fortnite a girdiğimde 75 80 e kadar arttı ekran kartı sıcaklığı
şimdide 3.5 teyken 80 dereceden sonra oyundan çıkınca 40 a düştü ekran kartı sıcaklığı chromeda gezerken birden pc dondu.Hoparlörden parazit gibi bir ses geldi pcyi kapatıp açtım 2-3 kez onarıma girdi.Sonra ilk frekansına geri aldım.Pc açıldı anakartım : gigabyte ga-h61m-d2h-usb3 anlamadım durumu.

Son düzenleme:
videoyu izleyerek 3.5 ghz ye çektim işlemciyi ama fortnite a girdiğimde 75 80 e kadar arttı ekran kartı sıcaklığı
şimdide 3.5 teyken 80 dereceden sonra oyundan çıkınca 40 a düştü ekran kartı sıcaklığı chromeda gezerken birden pc dondu.Hoparlörden parazit gibi bir ses geldi pcyi kapatıp açtım 2-3 kez onarıma girdi.Sonra ilk frekansına geri aldım.Pc açıldı anakartım : gigabyte ga-h61m-d2h-usb3 anlamadım durumu.
75-80 çok ciddi sıcaklık değildir fakat o sorunu sürekli yaşıyorsanız voltaj vermeniz gerekebilir.

şimdi işlemciyi 3.5 ghzye çektim. pc ilk başta windows logosundaki dönme şeklinde dondu kapanıp açıldı.Windows geldi ama şöyle bir sıkıntı var: mouse aniden donuyor pc kapanıyor.Sorun ne olabilir?işlemci sıcaklığı 50 ani sıçramada 58-60 oluyor.

Şimdi işlemciyi 3.5 GHz'ye çektim. PC ilk başta Windows logosundaki dönme şeklinde dondu kapanıp açıldı. Windows geldi ama şöyle bir sıkıntı var: Mouse aniden donuyor PC kapanıyor. Sorun ne olabilir? İşlemci sıcaklığı 50 ani sıçramada 58-60 oluyor.

İşlemci aniden 100 dereceye çıkıyor olabilir fazla ısınınca aynı sorun bende de oluyor veya güç kaynağı yetersiz kalıyor olabilir siz 3.4 deneyin zaten stabil çalışır.

Arkadaşlar şimdi de 3.5 GHz'de stabil kullanıyordum. Bugün CPU-Z'yi açtığımda baktım ki işlemci frekansı 1600 2600 GHz'de çalışıyor BIOS'a girip baktığımda 3.5 deydi 3.7 falan çektim durum hala aynı. Bunun çözümü nedir?

Geri
Yukarı