Xeon X3440 Sıcaklık Değerleri

ThePunisher90

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Xeon X3440 ve GTX 1050 Ti bir sisteme sahibim. Daha önceki işlemcim i5 650'ydi. Bunun sıcaklık değerleri 60-70 derece arası gidip geliyor. Yaz aylarında 71-73 dereceyi gördüğüm olmuştu. X3440'ı yeni aldım i5 650'den kalan stok soğutucum var. Kaliteli termal macun sürdürüp taktırdım. Sıcaklık değerleri boşta 35-43 derece arası değişmekte oyun oynarken ise 65-72 derece arası değişiyor. AIDA64 ile stres testi yaptığım 5 dk boyunca bekledim tam yük altında maksimum sıcaklık değeri 82 dereceyi gördü. Sizce bu değerler normal mi yoksa yeni bir soğutucu almamı önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Stock soğutucu için normal değerler. Soğutucu almak isterseniz alabilirsiniz, daha düşük değerlerde daha iyi sonuçlar alınacaktır.

Anakartım malesef OC desteklemiyor. Yinede sormak istedim sanırım biraz idare ettikten sonra yeni bir soğutucu alacağım. Bu sıcaklıkların benim için sorunu yok fakat emin olmak istedim. Cevaplar için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı