Xeon X3440 sistem açılmıyor

denizcetinkaya

Hectopat
Yer
Ordu
Daha fazla  
Kullandıgım anakart DH55hc ve işlemcim i3 540. Ocak ayında Xeon X3440 satın aldım ve taktıgımda kısa aralıklarla bip sesi geliyor, açılmıyordu. Bazıları BIOS falan dedi, tam bilmiyorum. Sorun nedir? Eğer çözülebilecek bir sorunsa bilgisayarcıya gideceğim, iyi forumlar.

Kullandıgım anakart DH55hc ve işlemcim i3 540. Ocak ayında Xeon X3440 satın aldım ve taktıgımda kısa aralıklarla bip sesi geliyor, açılmıyordu. Bazıları BIOS falan dedi, tam bilmiyorum. Sorun nedir? Eğer çözülebilecek bir sorunsa bilgisayarcıya gideceğim, iyi forumlar.
Aynısı bir tanıdığıma olmuştu fakat çözememişlerdi. İki işlemci de aynıydı.

1-RAM'leri teker teker deneyin.

2-varsa başka işlemci ile deneyin.

3-BIOS pilini çıkarıp 10 dk bekleyip BIOS sıfırlayın.

4-anakarttan bip sesi geliyorsa sesin sıralamasını, kaç kere öttüğünü vb bize söyleyin.

5- BIOS pilini çıkartıp öyle açmayı deneyin bir de.

1-RAM'leri teker teker deneyin.

2-varsa başka işlemci ile deneyin.

3-BIOS pilini çıkarıp 10 dk bekleyip BIOS sıfırlayın.

4-anakarttan bip sesi geliyorsa sesin sıralamasını, kaç kere öttüğünü vb bize söyleyin.

5- BIOS pilini çıkartıp öyle açmayı deneyin bir de.

Bazı yerlerde okudum eğer işlemci taktıgınızda açılmazsa BIOS Update yapın direk uyumlu olamayabilir diyorlardı.
Sürekli bip sesi geliyor ise PSU yani güç kaynağından sorun.

Ama i3 540 işlemci çalışıyor.

X3440 kullanıcısı olarak söylüyorum. Aynı problem bende de oldu. BIOS güncellemesi yapın.

Hocam merhaba acaba I need downloads and a BIOS file for the Intel DH55HC Motherboard, but the downloads are taken out of the database on november 22th. bu BIOS güncellemesini mi kurdunuz en son.

Pardon hocam anakartlar aynı olmayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı