Xeon X3440 sistem vs i5 750 Sistem

MEVbaba61

Hectopat
Bilgisayar toplayacağım, 2 sistem aklımda vardı aralarındaki fark: İşlemci ve fiyat, birinde i5 750 diğeri de Xeon X3440. i5 750 olan sistem, aynı şehirde, bütün parçaları bir satıyor, 50 ₺ daha ucuz. Sistemi oyun için kullanacağım ama çok oynayamayacagim. Sizce hangi sistemi almak mantıklı olur?(Sistemlerin işlemci dışındaki parçaları aynı, ekran kartı GTX 760 vb. alacağım)

Bilgisayar toplayacağım, 2 sistem aklımda vardı aralarındaki fark: İşlemci ve fiyat, birinde i5 750 diğeri de Xeon X3440. i5 750 olan sistem, aynı şehirde, bütün parçaları bir satıyor, 50 ₺ daha ucuz. Sistemi oyun için kullanacağım ama çok oynayamayacagim. Sizce hangi sistemi almak mantıklı olur?(Sistemlerin işlemci dışındaki parçaları aynı, ekran kartı GTX 760 vb. alacağım)
X3440 biraz daha güçlü ve çok iyi bir OC kapasitesine sahip. İyi bir OC ile RX 580 bile besleyebiliyor. Bence X3440 olanı al. Yine de X3440 ucuz bir işlemci. Bu yüzden istersen İ5 750 olanı alıp X3440 da takabilirsin.

X3440 biraz daha güçlü ve çok iyi bir OC kapasitesine sahip. İyi bir OC ile RX 580 bile besleyebiliyor. Bence X3440 olanı al. Yine de X3440 ucuz bir işlemci. Bu yüzden istersen i5 750 olanı alıp X3440'da takabilirsin.

Demek istediğinizi anladım ama o zaman i5 750'yi elimden cikarmam(satmam) gerekiyor. Peki ben bu işlemciyi satabilir miyim?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda Xeon X3440 ve i5 750'nin aynı FPS'yi verdiklerini görüyorum.

Son düzenleme:
Demek istediğinizi anladım ama o zaman i5 750'yi elimden cikarmam(satmam) gerekiyor. Peki ben bu işlemciyi satabilir miyim?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda Xeon X3440 ve i5 750'nin aynı FPS'yi verdiklerini görüyorum.
Videoda iki işlemciye de ciddi oranda OC yapılmış. Bu yüzden iki işlemci de ekran kartı için yeterli geliyor ve aynı FPS değerini verebiliyor.

İki işlemciyi de 3.8 GHZ olarak zamanında kullandım. Videoda gözüktüğü gibi çoğu oyunda FPS farkı yoktu. Hatta GTA 5'de offline oynarken İ5 750 daha yüksek FPS veriyordu. Ama çok çekirdek isteyen oyunlarda XEON X3440'ın farkı ortaya çıkıyor. Ben Crysis oynarken İ5 750'ye göre 25-30 daha fazla FPS gördüm.

Çok çekirdek performansınin yüksek olması 8 iş parçacığı sayisi olmasından kaynaklanıyor sanırım. Tesekkur ederim manhat ve 55superx.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı