Xeon X3440 ve GT 1030 düşük performans sorunu

Yunusctndr

Decapat
Sistemim aşağıdaki gibi eski bir sistem;
  • Gigabyte H55M D2H
  • X3440 islemci
  • MSI GT 1030 LP OC
  • 4 GB 1600 MHz RAM
  • 400 Watt Aerocool PSU

Sistemimle ilgili performans sorunları var. GT 1030 gerçekte olmasından çok daha kötü performans veriyor. Ya sistemimle alakalı ya da ekran kartim çok düşüktür. Bu konuda kafam çok karışık, yeni bir ekran karti mi almalıyım, stock fanı değiştirip overclock mu yapsam? Ya da masraf açıp yeni sistem mi alsam(öğrenci olduğum için pek düşünmüyorum)? Yeni ekran karti olarak GTX 750 Ti ya da RX 460 olabilir. Bu konuda yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci yeterli GT 1030 için.
GT 1030 testlerini izleyip karşılaştırın sonuçlarınızı. GT 1030'dan beklentiniz yüksekti sanırım.

Bu ekran kartının yerine 750ti veya rx 460 alsam performans sorunu düzelir mi ?
Bu arada kartın ramı DDR4
GT 1030 ve 750 Ti aynı performansı veriyorlar. Bu geçiş mantıksız olur. GT 1030 ile devam edin bunu yapacaksanız. Elinizdeki kart için beklentiniz çok yüksek olmasın açıkcası. x3440 çok rahat bir şekilde besler o ekran kartını. Stok hali ile 1050 Ti kullanıyorum sıfır sıkıntı yaşıyorum. Ekran kartı driverlarınızı DDU ile silip son sürüm indirip kurun bakalım bi. Fakat yükseltme yapacaksanız RX 460 daha iyi olur 750 Ti yerine.

aynı sistem özelliklerine sahip benimde bilgisayarım var ve bende fps yüksek olmasına rağmen cs go ve normal pubg de ara ara takılma sorunuyla karşılaşıyorum ve bu olay benı kızdırıyor ekran kartı veya işlemcide çok ısınmıyor neden kaynaklanır acaba ? birde gta5 te yüksek ayarlarda 50 60 fps alıyorum ve gta5 te herhangibir sorunla karşılaşmadım . cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim

aynı sistem özelliklerine sahip benimde bilgisayarım var ve bende fps yüksek olmasına rağmen cs go ve normal pubg de ara ara takılma sorunuyla karşılaşıyorum ve bu olay benı kızdırıyor ekran kartı veya işlemcide çok ısınmıyor neden kaynaklanır acaba ? birde gta5 te yüksek ayarlarda 50 60 fps alıyorum ve gta5 te herhangibir sorunla karşılaşmadım . cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim
Sende ekran kartının hangisi var ? Keşke bendeki 1030 da iyi performans verse.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı