crazymcht

Decapat
AliExpress üzerinden alışveriş yaparak yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum. Araştırdım yararlı parçalar alan arkadaşlar olmuş, ben de her ne kadar risk de olsa çalışacağını düşünerek alacağım. Öncelikle https://donanimarsivi.com/1000-tl-bandinda-ikinci-el-sistem-toplama-rehberi/ bu rehberden esinlenerek yola çıktım bütçe gerçekten düşük gerekiyor ve performans testlerinde başarılılar.

Şimdi gelelim asıl konumuza:

- Toplamayı düşündüğüm sistemde Intel® Xeon® X3440 İşlemci kullanacağım AliExpress'te fiyatı 18.00 USD, fiyat performans ürünü olarak karşıma çıktı. Kullananlar Memnun.

- Ekran Kartı olarak Nvidia Geforce GTX960 kullanacağım. GTX1050'den eski olmasına rağmen ondan performanslı bir ürün + fiyat olarak yarı yarıya geliyor. AliExpress'te Fiyatı 88.17 USD ve 83.88 USD olan iki ürün buldum ikisinden birini alacağım.

- RAM seçeneğim 1600 MHz 8 GB kullanacağım, onun da yaklaşık fiyatı 32.56 USD

- Elimde markasını hatırlamadığım 7200 RPM 500 GB HDD mevcut. Sistemi topladığım ücrete göre SSD 240 GB alabilirim ek olarak onunda fiyatı 32.49 USD.

- Benim problemim Anakart seçeneği olarak H55 - P55 ürünlerinden biri öneriliyor o işlemciye fakat danışmak istiyorum. Ne almalıyım, daha önce AliExpress'ten alan memnun kalan varsa link verebilecek var mı?

- İkinci bir sorun kasa ve PSU ihtiyacım olması. Elimde 10 yıllık bir sistem var onun üzerinde 300W'lık bir PSU var işimi görür mü, eğer görmez ise PSU önerisinde bulunabilecek var mı?

- Ha bir de unutmadan işlemciyi overclocklayıp 4.0 GHz olarak kullanacağım, bana işlemci soğutucu ne önerirsiniz?

Bütçem 1200-1300 TL civarı, önerilerin fiyat performans ürünü olması benim için çok gerekli. Onu göz önünde bulundurarak yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum yardımcı olan arkadaşlara.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim problemim Anakart seçeneği olarak H55 - P55 ürünlerinden biri öneriliyor o işlemciye fakat danışmak istiyorum. Ne almalıyım, daha önce AliExpress'ten alan memnun kalan varsa link verebilecek var mı?
P55 anakart overclock anlamında daha başarılıdır. Elinizde yoksa bu anakartları tercih edebilirsiniz.
İkinci bir sorun kasa ve PSU ihtiyacım olması. Elimde 10 yıllık bir sistem var onun üzerinde 300W'lık bir PSU var işimi görür mü, eğer görmez ise PSU önerisinde bulunabilecek var mı?
Bu PSU yeterli olsa bile 80+ değildir. Muhtemelen 200W gibi bir güç veriyordur. Bunun dışında önerim kesinlikle değiştirmen olacaktır.
High Power 500W 80+ Bronze işini rahatlıkla görür.
Ha bir de unutmadan işlemciyi overclocklayıp 4.0 GHz olarak kullanacağım, bana işlemci soğutucu ne önerirsiniz?
Zaten işlemciye OC yapacaksan illa ki senin güçlü bir PSU ya ihtiyacın var. Soğutucu olarak
AKASA VENOM ATTO 775/115x FM1/FM2/AM2/AM3/AM4 ISLEMCI SOGUTUCU gerekli sıcaklık değerlerini stabil tutabilecek bir soğutucudur. Fiyatıda aşırı değildir. Rahatlıkla alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı