Xeon X3440 vs Intel i7 2600

Yeni konu açmayayım,

Bu ürünler sıfır mı?
Elsa'yı markanın almanızı önermiyorum soğutması gerçekten kötü... Arkadaşın önerdiği ASUS Arez çok daha iyi. Veya biraz daha paranıza kıyıp çok daha iyi bir soğutma ve performansa sahip Sapphire rx570 ekran kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Sapphire rx570 kampanyalar ve uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'da. Satın al. Sapphire RX 570'i öneriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni konu açmayayım,

Bu ürünler sıfır mı?

Pek güven vermiyorlar. Sıfır mı emin değilim ama zaten sıfır olsa bile muhatap bulabileceğin markalar değil.

İşlemci, anakart, ekran kartı gibi birçok parçayı değiştiriyorsun. Aslında şu sistemi almak da gayet mantıklı olur. Sıfır DDR4 güncel bir sistem. Bir de işini görecek kaliteli bir PSU ve yeni bir kasan da olur 😀

Ben GeForce ekran kartları kullanıyorum yıllardır hiçbir sorun yaşamadim. Ayrıca bütün işlemcilerde kullandım bu ekran kartını.
Hiçbir Grafik kartı işlemci ile uyumsuzluk yapmaz diye biliyorum... Lakin biri diğerinden güçlü/hızlı ise çakışmalar meydana gelebiliyor.

2.nesil i7 almak veya 2012 Nisan ayında çıkmış Xeon işlemci almak tamamen ölü yatırım. Bütçen ne kadar?

4K'ya kadar bütçem var fakat bilgisayara o kadar çok para vermek istemiyorum. 1500 TL'ye kadar işlemci RAM anakart ekran kartı alacağım. Eğer değecekse 1700 civarıda olabilir.
2.nesil i7 almak veya 2012 Nisan ayında çıkmış Xeon işlemci almak tamamen ölü yatırım. Bütçen ne kadar?

Aslında A320M S2H 3200 MHz 380TL
R5 1600 AF 12nm 650TL
Alınılabilir fakat 350W PSU'ya yetecek bir ekran kartı lazım.

Son düzenleme:
Sendeki mantık şu an şu; 15K paran var, 15K'ya BMW alabilirken 10K ile Tofaş alıyorsun. Zarara sokma boş yere kendini. 2012 işlemcisine o kadar para vermek yerine güncel bir şey toplayabilirsin. 350W PSU zorunluluğu ne? 4K'ya kadar bütçem var dedin.

1 Senedir paramı biriktiriyorum ancak 4K yapabildim. Ama şunu fark ettimki 1500 TL topladıkları PC en düşükte 70 FPS verirken, 4K'lık PC'ler en yüksekte 70 FPS veriyor. Düşükte oynarım ama o kadar çok para vermem kafasındayım. Ayrıca bilgisayarı alınca 2 sene sonra sıkılacağımı düşünüyorum, olurda sıkılmazsam dolarda düşerse iyi bir makine toplarım ama şu anlık beni idare edecek bir bilgisayar lazım. Telefonumda yok aileme yük olmamak için bu paradan kullanmak istiyorum. Neyse Maksimum 2000 TL verebilirim. Kasam var kapağı açık şekilde kullanacağım ısı çok sorun olmaz.
Anakart lazım A320M S2H düşünüyorum. 380 TL
İşlemci lazım R5 1600 AF düşünüyorum. 650 TL
500W PSU 150 TL
8 GB 3000 MHz RAM 280 TL.
SSD lazım 240 GB 250 TL
1710 TL etti.
Artık bazı şeylerden kısıp ekran kartı almamız gerecek.

1 Senedir paramı biriktiriyorum ancak 4K yapabildim. Ama şunu fark ettimki 1500 TL topladıkları PC en düşükte 70 FPS verirken, 4K'lık PC'ler en yüksekte 70 FPS veriyor. Düşükte oynarım ama o kadar çok para vermem kafasındayım. Ayrıca bilgisayarı alınca 2 sene sonra sıkılacağımı düşünüyorum, olurda sıkılmazsam dolarda düşerse iyi bir makine toplarım ama şu anlık beni idare edecek bir bilgisayar lazım. Telefonumda yok aileme yük olmamak için bu paradan kullanmak istiyorum. Neyse Maksimum 2000 TL verebilirim. Kasam var kapağı açık şekilde kullanacağım ısı çok sorun olmaz.
Anakart lazım A320M S2H düşünüyorum. 380 TL
İşlemci lazım R5 1600 AF düşünüyorum. 650 TL
500W PSU 150 TL
8 GB 3000 MHz RAM 280 TL.
SSD lazım 240 GB 250 TL
1710 TL etti.
Artık bazı şeylerden kısıp ekran kartı almamız gerecek.
Dostum sen ucuza kaçıp iyi sistem alayım derdindesin... Zor o malesef :/ arkadaşın dediği gibi de
Benim şu anki sistemim Ryzen 5 3600x rx 580 8+8+4 ddr4 500gb ssd 250gb hdd 7200 rpm 600w psu 3000'e topladım sıfır. Benim sistemime uygun yapabilirsin sen de.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı