Xeon X3460 OC vs i5 3570

ex0jmp

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, sorum başlıktaki gibi. Ya Xeon X3460 alıp 3.8-4GHz'e overclock yapacağım ya da i5 3570 alıp herhangi bir aşırtma yapmadan kullanacağım. İşlemcileri GTX 760 veya GTX 960 ile kullanmayı düşünüyorum. Bütçe konusuna gelirsek her iki işlemcinin de hem kendisini hem de uygun bir anakartını 2. el olarak alabilecek bütçem var.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeniz varsa yeni nesil almanızı öneririm.
Yeni nesile yöneldiğim zaman APU alabiliyorum ama benim "Şimdi APU sistem alayım sonradan ekran kartı alırım" gibi bir isteğim yok. Ortalama toplam 3400-3600 arası bir bütçem var ve fazla geleceğe dönük bir sistem olmadığı için APU sistem toplarsam ekran kartı ile alacağım performansın çok çok düşüğünü alıcam.

Kas gücü olarak 4GHz X3460, i5 4670 performansı veriyor. Bizzat kendim test etmiştim. Ama UEFI ve SATA 3 desteği gibi güncel teknolojiler olduğu için 3570 tavsiye ederim. H55/P55 anakartlarda SATA 3 bulmak zor ve masraflı oluyor.

Kas gücü olarak 4GHz X3460, i5 4670 performansı veriyor. Bizzat kendim test etmiştim. Ama UEFI ve SATA 3 desteği gibi güncel teknolojiler olduğu için 3570 tavsiye ederim. H55/P55 anakartlarda SATA 3 bulmak zor ve masraflı oluyor.
Tavsiyeniz için teşekkürler. Peki 3570 civarında bir kart önerebilir misiniz? Onun gücüne ve fiyatına yakın.

Yeni nesile yöneldiğim zaman APU alabiliyorum ama benim "şimdi APU sistem alayım sonradan ekran kartı alırım" gibi bir isteğim yok. Ortalama toplam 3400-3600 arası bir bütçem var ve fazla geleceğe dönük bir sistem olmadığı için APU sistem toplarsam ekran kartı ile alacağım performansın çok çok düşüğünü alacağım.

Benim fikrim 2.elle uğraşmayın yeni nesil almak daha mantıklı 3600 TL'ye 1600 AF RX 550'li sistem var.

Yeni konular

Geri
Yukarı