Xeon Bükücü

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Ben MSI G41M-P23 anakarta modlu BIOS dosyasını indirip AFUWIN ile kurdum. (ıcaklık değerlerini biraz fazla görünce BIOS'tan SAO formatına çevirerek kurdum dosyayı, bir değişiklik olmadı.) Şu an kullandığım soğutma kule tipi 4 bakır borulu 110W TDP değeri olan bir soğutucu, tek fan, 2000 RPM fakat işlemcim boşta minimum 48, maksimum 71 dereceyi görüyor. Benim için herhangi bir problem olur mu bu ısı, 71 derecede çalışması işlemcinin? 10 dk.lık stres testinde bu değerleri gördüm. Size altta bu 2 farklı sıcaklık ölçme programı açıkken aldığım değerleri atıyorum. Lütfen beni bu konu ile ilgili aydınlatırsanız müteşekkir kalırım. İlginiz için teşekkürler. (Bir çözüm bulamaz isem sıcaklık sorununa ve bu ısı benim için problem yaratacak ise Xeon E5450'ye geçersem ısı düşüşü kayda değecek oranda olur mu?)

İyi çalışmalar, sağlıklı günler dilerim.
Güncel.

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    816,2 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Yanında gelen macunun ne kadar kaliteli olduğunu bilmediğim için ben yine de önermek istiyorum.(bence kaliteli değil verdikleri macun.)

Teşekkürler ilginiz için öncelikle önerdiğiniz termal macunu yenileyip deneyeceğim. Fakat sonuç alamaz isem ne önerirsiniz bana? E serisi işlemciye geçmemimi TDP değerini düşürdüğümde otomatik olarak ısıda düşecektir. Fakat araştırmalarım sonucu X serisinin çoklu işlemci performansının daha iyi olduğunu gördüm. Oyun performansında ya da gündelik kullanımdada bir düşüş görmek istemiyorum ve 1050 Ti ile kullannacağım için overclock yapmam gerekecek. İzleyeceğim yol konusunda bayağı kararsızım.
Ve Kıbrıs'ta kaldığım için bildiğiniz üzere 4gr 50 TL gibi bir fiyatı olan ürünler. Burada 2grmı AKSESUAR ARCTIC MX-4 2GR THERMAL MACUN 100 TL civarlarında. :) maalesefki. 2. link: Detaylı Arama bu sitedede maalesefki bulunmuyor.

Son düzenleme:
Teşekkürler ilginiz için öncelikle önerdiğiniz termal macunu yenileyip deneyeceğim. Fakat sonuç alamaz isem ne önerirsiniz bana? E serisi işlemciye geçmemimi TDP değerini düşürdüğümde otomatik olarak ısıda düşecektir. Fakat araştırmalarım sonucu X serisinin çoklu işlemci performansının daha iyi olduğunu gördüm. Oyun performansında ya da gündelik kullanımdada bir düşüş görmek istemiyorum ve 1050 Ti ile kullannacağım için overclock yapmam gerekecek. İzleyeceğim yol konusunda bayağı kararsızım.
Ve Kıbrıs'ta kaldığım için bildiğiniz üzere 4gr 50 TL gibi bir fiyatı olan ürünler. Burada 2grmı AKSESUAR ARCTIC MX-4 2GR THERMAL MACUN 100 TL civarlarında. :) maalesefki. 2. link: Detaylı Arama bu sitedede maalesefki bulunmuyor.
E serisi 1050ti için zor yeteceğini düşünüyorum. Dediğim macunu aldığınızda sıcaklığın düşeceğini düşünüyorum ve kasanızın hava akışının da önemi var bu konuda.

E serisi 1050 Ti için zor yeteceğini düşünüyorum. Dediğim macunu aldığınızda sıcaklığın düşeceğini düşünüyorum ve kasanızın hava akışının da önemi var bu konuda.

Dediğiniz işlemi uyguladım fakat maalesef sadece 2 derece fark etti. :( konu güncel.
KASA DARKFLASH POLLUX MESH MID TOWER PSU YOK kullandığım kasa 3 önde 2000RPM hızında dönen fan ve 1 egzoz fanım var 2000RPM hızında dönen soğutmayla ilgili sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı