Xeon X5450 sisteme 64 Bit Windows 8.1 uyumlu mu?

Cognition1

Centipat
Daha fazla  
Sistemim;

Anakart->ga EP45C DS3r.
İşlemci->ıntel Xeon X5450.
RAM-> 4 GB.
SSD-> 500GB.

64 Bit sitemime format alınması gerekiyordu. İnternet kafeye gitmiştim adam 32 Bit bir sistem kurmuş. 32 Bit olduğu için bazı oyunlar oynanmıyor. Güncel olan bir Windows seçtim ama bu Windows benim bilgisayara olur mu?
Windows 8.1 64 Bit.

Sistemim;

Anakart->ga EP45C DS3r.
İşlemci->ıntel Xeon X5450.
RAM-> 4 GB.
SSD-> 500GB.

64 Bit sitemime format alınması gerekiyordu. İnternet kafeye gitmiştim adam 32 Bit bir sistem kurmuş. 32 Bit olduğu için bazı oyunlar oynanmıyor. Güncel olan bir Windows seçtim ama bu Windows benim bilgisayara olur mu?
Windows 8.1 64 Bit.

Tahminimce uyar diye düşünüyorum.

Evet, kurabilirsin ancak SSD olduğu için Windows 10 öneririm. Ben SSD ile Windows 8.1 geçtiğim zaman disk sürekli kullanılıyordu.

@Cognition1 senin sistemine benzer eski sistem kullanıyorum, gerekli optimizasyonları yaptıktan sonra bal gibi kullanılıyor ama önemli olan sen SSD kullanmıyorsun. Ben SSD kullandığım için Windows 10 rahat oluyor. Windows 8.1 geçmeni öneririm. Beğenmezsen Windows 7 geç.

@Cognition1 senin sistemine benzer eski sistem kullanıyorum, gerekli optimizasyonları yaptıktan sonra bal gibi kullanılıyor ama önemli olan sen SSD kullanmıyorsun. Ben SSD kullandığım için Windows 10 rahat oluyor. Windows 8.1 geçmeni öneririm. Beğenmezsen Windows 7
Peki win 10 kurarsan ne kadar yer kaplar .
Bide hangi sürümünü önerirsin

@Cognition1 Windows 10'un ne kadar yer kapladığını bilmiyorum ama USB ile geçeceksen 8 GB USB lazım. Windows 10'u hafifletmek için Revo Uninstaller ile Windows uygulamalarını kaldırabilirsin. Windows 8.1 geç, SSD ile sıkıntı yaşarsan Windows 10 kur.

Yeni konular

Geri
Yukarı