Xeon X5450 sisteme 800 TL'ye kadar ekran kartı önerisi

Bütçe
600-800

Kl0prax

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımı yenisini toplayana kadar (2 yıl) idare edecek bir upgrade yapmak istiyorum.
PSU'mu 500W yapacağım, aşağıdaki linkteki PSU'yu sipariş ettim.

İşlemcimi X5450 yapacağım o da yarın elime geçer. Geriye bir tek ekran kartı kaldı, bana 600-800 TL civarında bir ekran kartı önerebilir misiniz? (768p için.)

Ben bunu almayı düşünüyorum:

Siz ne tavsiye edersiniz? Önerilerinizi bekliyorum. (not: Param Güvende seçeneği dışında önermeyin)

İptal edebilirsen iptal et PSU'yu çok pahalıya almışsın.
Ekran kartı olarak ise RX460 1050 kovala bulamazsan GT 1030 GDDR5 al.

GT 1030 GDDR5 OC. Lp. Modeli 800 TL alınır mı? Ancak HD 6950 daha güçlü diye biliyorum.

Bu kadar bütçede alınmaz bence hocam daha güncel ve güçlü RX460 gibi kartlar bulunabiliyorken.
1000 TL altında yok maalesef.

Bütçede hafif esneme yaparak ve @messinicocugu 'nun dediği gibi pahalıya aldığınız güç kaynağını iptal edip daha uygun fiyatlı hatta garantili, az kullanılmış ikinci el bile olabilir, bir güç kaynağı bakarsanız bu kartlardan birine bütçe yeter diye düşünüyorum.
GTX 660, GTX 660 Ti. Bunlar sonuçta eski kartlar. Sonuna kadar pazarlık yapmaya çalışın.

Bütçede hafif esneme yaparak ve @messinicocugu'nun dediği gibi pahalıya aldığınız güç kaynağını iptal edip daha uygun fiyatlı hatta garantili, az kullanılmış ikinci el bile olabilir, bir güç kaynağı bakarsanız bu kartlardan birine bütçe yeter diye düşünüyorum.
GTX 660, GTX 660 Ti. Bunlar sonuçta eski kartlar. Sonuna kadar pazarlık yapmaya çalışın.

GTX 660 uygunmuş, merak ettim HD 6950'yi neden önermediniz ucuz ya o mânada soruyorum.

GTX 660 uygunmuş, merak ettim HD 6950'yi neden önermediniz ucuz ya o mânada soruyorum.

Eski kartlarda TDP önemli bence. HD 6950 200W TDP'ye sahip. Zaten eski bir kart alacağınız için yüksek TDP'li kartlarda arıza daha çok olur. Öte yandan NVIDIA sürücü konusunda daha iyi olduğu için güncelleme desteği kesilmiş olan bir kart alırken NVIDIA tercih ederdim ben olsam.

Eski kartlarda TDP önemli bence. HD 6950 200W TDP'ye sahip. Zaten eski bir kart alacağınız için yüksek TDP'li kartlarda arıza daha çok olur. Öte yandan NVIDIA sürücü konusunda daha iyi olduğu için güncelleme desteği kesilmiş olan bir kart alırken NVIDIA tercih ederdim ben olsam.
Anladım GTX 660 eğer satılmaz ise 1 hafta sonra alacağım.

Geri
Yukarı