Xeon X5450 soğutma önerisi

Furkan4545

Decapat
Arkadaşlar anakartım Foxconn G41MXE-K 4+4 toplam 8 GB DDR3 1333MHz RAM'im var. Ekran kartım GTX750 Ti STRIX OC. İşlemcim Xeon X5450. üstündeki stok fan bakır tabanlı. Kasanın kapağını kapattığımda işlemci yükte 80 derece görüyor ve kasanın içi aşırı ısınıyor. Soğutucu alınır mı alacaksam ucuz kaliteli öneriniz var mı, yoksa kasa mı almalıyım öneriniz var mı, kararsız kaldım öneriniz nedir? Anakart ile kapak arası 14 cm. Ve stok fan aşırı ses yapıyor bayağı rahatsız oluyorum.

Dosya Ekleri

• 20201011_164131.jpg
    20201011_164131.jpg
    162,4 KB · Görüntüleme: 38
Bende de X5450 var, stok fan ile OC'li şekilde kullanıyorum, yükte 73'ü geçmiyor. Tabi hava biraz serinledi yazın en sıcak zaman da bile ne fazla 77'leri falan buluyordu. BIOS'dan varsa fan devir hızını ayarlayın, kaliteli bir macun sürün tekrar bir gözlemleyin derim. Ben macunu değiştireli fazla olmadı, Cooler Master MasterGel Pro sürmüştüm.

Bende de X5450 var, stok fan ile OC'li şekilde kullanıyorum, yükte 73'ü geçmiyor. Tabi hava biraz serinledi yazın en sıcak zaman da bile ne fazla 77'leri falan buluyordu. BIOS'dan varsa fan devir hızını ayarlayın, kaliteli bir macun sürün tekrar bir gözlemleyin derim. Ben macunu değiştireli fazla olmadı, Cooler Master MasterGel Pro sürmüştüm.

Nasıl bakıyoruz BIOS'tan?
Nasıl bakıyoruz BIOS'tan?
YA BEN OC YAPMAK İSTİYORUM AMA KORKUYORUM NASIL YAPARIZ.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı