Çözüldü Xeon x5460 2 Çekirdek ile çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sins'i

Hectopat
RAM
4+2 DDR3 1333MHz
Anakart
Foxconn G41 MXE
Forumda dolaşırken benimle aynı sıkıntıyı yaşayanlara da baktım ama çözüm olmadı.

Ayrıca benim işlemci 12MB önbellek olmasına rağmen 6MB gösteriyor. AIDA64'te ise 6x2MB diyor. CPU-Z ise 6MB diyor.

Çözüm
Başlat kısmına MSConfig yazın önyükleme kısmına girin oradan gelişmiş ayarlar çekirdek sayısını en yüksek değer yapın. Telefonda olduğum için kafamda kalanı söyledim.

En yüksek değer falan yapmayın, o ayarlarla oynamayın. Tikler işaretli ise kaldırın o tikleri, sistem zaten kendisi belirliyor neyi nerede ne kadar kullanacağını.
Ayrıca benim işlemci 12MB önbellek olmasına rağmen 6MB gösteriyor. AIDA64'te ise 6x2MB diyor. CPU-Z ise 6MB diyor.

Orada da 6MBx2 diye gösterir. Çift çekirdek ile çalıştığını nereden anladınız, MSConfig ayarlarıyla mı oynadınız?

Yanlış bilgi
Başlat kısmına MSConfig yazın önyükleme kısmına girin oradan gelişmiş ayarlar çekirdek sayısını en yüksek değer yapın. Telefonda olduğum için kafamda kalanı söyledim.

En yüksek değer falan yapmayın, o ayarlarla oynamayın. Tikler işaretli ise kaldırın o tikleri, sistem zaten kendisi belirliyor neyi nerede ne kadar kullanacağını.

Çözüm

Hocam sol üstteki sadece çekirdeğe etkisi oluyor büyük ihtimalle arkadaş onu açtı ve yeni işlemcide açık kaldı. Aynı durumu yaşadığım için biliyorum ve zararlı falanda değil.

Geri
Yukarı