Xeon X5460 için PSU önerisi

AloneKakashi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Anakart: Gigabyte GA G41m combo.
Ekran kartı: RX 550 4 GB.
RAM: DDR3 2x4.
HDD: 2 tane 120GB.
İşlemci: Xeon X5460 overclock yapacağım.
Bulduğum PSU'lar:
bütçe:350tl

Şuradan en alınabilir olanı ilk atılan Eco Bronze, diğerlerinin ikisi de alınmaz.

450W veriyor 12v kanalı, yeterli gelir.

En mantıklı olanı Eco Bronze ancak X5460 aldınız mı?

Soğutucunuz ne olacak?
Xeon X5460 ile overclock yaparak kullanacağım yeterli olur mu 500W.

Ben Cooler Master RS 500 PCAP I3 ile X5460'a 1.45v ile overclock yapmıyştım sorun olmamıştı. 360W verebiliyordu. :D

Bununla sorun olmaz.

En mantıklı olanı eco Bronze ancak X5460 aldınız mı?

Soğutucunuz ne olacak?

Ben Cooler Master RS 500 pcap ı3 ile X5460'a 1.45v ile overclock yapmıyştım sorun olmamıştı. 360W verebiliyordu. :D

Bununla sorun olmaz.

İşlemciyi daha almadım alacağım soğutucu olarak Snowman T6 alabilirim herhangi bir öneriniz var mı?

İşlemciyi daha almadım alacağım soğutucu olarak Snowman T6 alabilirim herhangi bir öneriniz var mı?

Tamamdır size önerim ise bu işlemciyi almayın.

Onun yerine şöyle bir öneri vereyim size. Anakartı satın ve X3440 + H55 bir anakart alın. Yanına ise aşağıya bırakacağım soğutucu iş görür ancak biraz geniş olması gerek kasanın.

Şimdi sorarsınız neden X5460 almayıp anakartı vs değiştireyim diye hemen açıklayayım.

Ben eski bir X5460 kullanıcısıyım ve P41 anakart ile 3.8GHz yapınca bile overclock ile iyi bir performans artışı sağlamıyor ve SSE4.2 desteğinin olmamasını saymıyorum. Güncel oyunların bir kısmını bu yüzden oynayamayabilirsiniz.

X5460 daha önce sıvı soğutmamı bozmuştu bunu da belirtmek isterim. Eğer illa ben LGA775'te kalacağım diyorsanız E5450 alın onun yerine hem daha az ısınır hem de neredeyse aynı performansı verir size.

Tamamdır size önerim ise bu işlemciyi almayın.

Onun yerine şöyle bir öneri vereyim size. Anakartı satın ve X3440 + H55 bir anakart alın. Yanına ise aşağıya bırakacağım soğutucu iş görür ancak biraz geniş olması gerek kasanın.

Şimdi sorarsınız neden X5460 almayıp anakartı vs değiştireyim diye hemen açıklayayım.

Ben eski bir X5460 kullanıcısıyım ve P41 anakart ile 3.8GHz yapınca bile overclock ile iyi bir performans artışı sağlamıyor ve SSE4.2 desteğinin olmamasını saymıyorum. Güncel oyunların bir kısmını bu yüzden oynayamayabilirsiniz.

X5460 daha önce sıvı soğutmamı bozmuştu bunu da belirtmek isterim. Eğer illa ben LGA775'te kalacağım diyorsanız E5450 alın onun yerine hem daha az ısınır hem de neredeyse aynı performansı verir size.
dediğiniz gibi yapayım ben o zaman anakart olarak bu iş görürmü Turbox H55 DDR3 Soket LGA 1156 mATX Anakart AÇIKLAMAYI OKU! - Anakart ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 908864043 ve snowman t6 daha iyi olmazmı soğutucu olarak

Dediğiniz gibi yapayım ben o zaman anakart olarak bu iş görür mü Turbox H55 DDR3 Soket LGA 1156 mATX Anakart AÇIKLAMAYI OKU! - Anakart ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 908864043 ve Snowman T6 daha iyi olmaz mı soğutucu olarak.

İsterseniz alın ama ben Foxconn alırdım 100 daha verip.

Ayrıca T6 ile bu neredeyse aynı performanstalar ve uygun diye bunu attım eğer alabilirseniz T6 alın. İleride daha iyi fanlar ile değiştirip canavar gibi kullanırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı