Xeon X5460 İşlemciye RX570 Ekran Kartı Olur Mu?

Clementine

Hectopat
İNTEL XEON X5460 3,16GHZ 12M ÖNBELLEK 1333MHZ 775PİN MODLU İkinci el işlemci almaya karar verdim. Şu an ekran kartlarına İkinci el olarak bakıyorum. Bir kaç sorum var;
  1. RX570 bu işlemciyle kullanıldığında darboğaz yapar mı?
  2. Eğer darboğaz olmazsa genel olarak piyasadaki oyunları düşük-orta ayarlarda açar mı?
  3. Darboğaz olur diyorsanız hangi işlemciyi önerirsiniz?
  4. Monitörüm 1600x900 VGA to HDMI bağdaştırıcı kullanacağım herhangi bir sıkıntısı olur mu?
  5. RX570 2. fiyatları 550-800 arası değişiyor ve en ucuz fiyatlarda az mining yapılmış kartı alsam sizce de 1-2 sene götürür mü?

İNTEL XEON X5460 3,16GHZ 12M ÖNBELLEK 1333MHZ 775PİN MODLU İkinci el işlemci almaya karar verdim. Şu an ekran kartlarına İkinci el olarak bakıyorum. Bir kaç sorum var;
  1. RX570 bu işlemciyle kullanıldığında darboğaz yapar mı?
  2. Eğer darboğaz olmazsa genel olarak piyasadaki oyunları düşük-orta ayarlarda açar mı?
  3. Darboğaz olur diyorsanız hangi işlemciyi önerirsiniz?
  4. Monitörüm 1600x900 VGA to HDMI bağdaştırıcı kullanacağım herhangi bir sıkıntısı olur mu?
  5. RX570 2. fiyatları 550-800 arası değişiyor ve en ucuz fiyatlarda az mining yapılmış kartı alsam sizce de 1-2 sene götürür mü?
X5460 RX 570'i besleyecek kadar güçlü değil maalesef. RX 570'in piyasa da 1080P High açamayacağı oyun olduğunu düşünmüyorum. O platform için alınacak en iyi işlemcilerden biridir X5460. X5470 de bulabilirsiniz, fakat biraz pahalı bir model. Ek olarak anakartınızın modeli nedir? Bu işlemciye overclock yaptığınız zaman büyük bir performans artışı sağlayabilirsiniz fakat 1600X900 çözünürlük ile besleyeceğini hiç zannetmiyorum. Ek olarak RX 570 DVI-D to VGA aktif dönüştürücüler ile rahatlık ile VGA monitörlerde kullanılabilir. Fakat dikkat edin DVI-D To VGA olması gerekir. DVI-I To VGA uyumlu olmaz.

Son sorunuza gelecek olursam mining yapılmış bir kartı almanızı asla önermem.
Anakart modelinizi de belirtin. Xeon işlemciler her LGA 775 Soket anakart ile uyumlu değil.

Biraz darboğaz olacaktır ama kaldıracağını düşünüyorum, belleklerinizi belirtebilirseniz daha iyi olur, RX 570+günümüz işlemcileri Yüksek ayarlarda açabiliyorsa oyunları, sizde Yüksek-Orta karışımı açarsınız (ayarları salladım).

X5460 RX 570'i besleyecek kadar güçlü değil maalesef. RX 570'in piyasa da 1080P High açamayacağı oyun olduğunu düşünmüyorum. O platform için alınacak en iyi işlemcilerden biridir X5460. X5470 de bulabilirsiniz, fakat biraz pahalı bir model. Ek olarak anakartınızın modeli nedir? Bu işlemciye overclock yaptığınız zaman büyük bir performans artışı sağlayabilirsiniz fakat 1600X900 çözünürlük ile besleyeceğini hiç zannetmiyorum. Ek olarak RX 570 DVI-D to VGA aktif dönüştürücüler ile rahatlık ile VGA monitörlerde kullanılabilir. Fakat dikkat edin DVI-D To VGA olması gerekir. DVI-I To VGA uyumlu olmaz.

Anakart modelinizi de belirtin. Xeon işlemciler her LGA 775 Soket anakart ile uyumlu değil.

Dediklerinizden anlayamadığım yerleri şöyle açıklayayım doğru anlamışsam doğrularsanız sevinirim :)

1. Dediğinize göre X5460 RX570'i besleyecek kadar güçlü değil ve haliyle darboğaz yapar? Onun yerine X5470 fiyat olarak daha pahalı olsa da X5470 alınıp darboğaz yapmaktan kurtulunabilir.
2. Anakart bunu almayı düşünüyorum
3. RX570'e OC yaptığımda 1600x900 monitör beslemez mi dediniz yoksa OC yapmasak dahi mi beslemez dediniz?
4. Son 2 cümleyi de tam anlıyamadım

'Fakat dikkat edin DVI-D To VGA olması gerekir. DVI-I To VGA uyumlu olmaz.'
Biraz darboğaz olacaktır ama kaldıracağını düşünüyorum, belleklerinizi belirtebilirseniz daha iyi olur, RX 570+günümüz işlemcileri Yüksek ayarlarda açabiliyorsa oyunları, sizde Yüksek-Orta karışımı açarsınız (ayarları salladım).
2 Tane 4 GB almayı düşünüyorum.

Tam olarak kurmayı istediğim sistem bu. Eğer bu sistemi toplarsan aldığın performansı fps değerlerini paylaşabilir misiniz?

Birde bu sistemlerde soğutucu çok önemli hangi model soğutucu kullanıcaksınız?

Dediklerinizden anlayamadığım yerleri şöyle açıklayayım doğru anlamışsam doğrularsanız sevinirim :)

1. dediğinize göre X5460 RX570'i besleyecek kadar güçlü değil ve haliyle darboğaz yapar? Onun yerine X5470 fiyat olarak daha pahalı olsa da X5470 alınıp darboğaz yapmaktan kurtulunabilir.
2. anakart bunu almayı düşünüyorum.
3. RX570'e OC yaptığımda 1600x900 monitör beslemez mi dediniz yoksa OC yapmasak dahi mi beslemez dediniz?
4. son 2 cümleyi de tam anlayamadım.

'Fakat dikkat edin DVI-D to VGA olması gerekir. DVI-ı to VGA uyumlu olmaz.'

2 Tane 4 GB almayı düşünüyorum.

O RAM'leri ankarta taksanda 1866 MHz çalışmaz anakart 1333 MHz RAM destekliyor bilginize foxcon alcana ASUS P5Q3 Deluxe alır keyfime bakardım.

X5460 RX 570'i besleyecek kadar güçlü değil maalesef. RX 570'in piyasa da 1080P High açamayacağı oyun olduğunu düşünmüyorum. O platform için alınacak en iyi işlemcilerden biridir X5460. X5470'de bulabilirsiniz, fakat biraz pahalı bir model. Ek olarak anakartınızın modeli nedir? Bu işlemciye overclock yaptığınız zaman büyük bir performans artışı sağlayabilirsiniz fakat 1600x900 çözünürlük ile besleyeceğini hiç zannetmiyorum. Ek olarak RX 570 DVI-D to VGA aktif dönüştürücüler ile rahatlık ile VGA monitörlerde kullanılabilir. Fakat dikkat edin DVI-D To VGA olması gerekir. DVI-I To VGA uyumlu olmaz.

X3440 Besliyorda Bunu Nasıl Beslemeyecek?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı