Çözüldü XFX 5600 XT 14 Gbps VBIOS nereden indirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emreburak

Femtopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi yanlışlıkla 14 Gbps yerine 12'lik BIOS yüklemişim. Eskiyi de yedekleyemediğim için sorun oluştu. İnternette araştırdım ama bulamadım. Yardımcı olabilecek var mı?

XFX 5600XT'nin hangi modeli ama?
Bu Ultra modelinin her model için aynı BIOS mu gerekli o konuda bilgim yok.

XFX AMD Radeon RX 5600 XT 14gbs thıcc II Pro 6 GB GDDR6 192Bit DX12 GAMING (oyuncu) ekran kartı (RX-56XT6DF46) kartın modeli bu olarak geçiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD yazılımına bakarsan sistem bilgileri kısmında device ID subsystem ID bilgileri bulunmaktadır ona göre senin BIOS'u tam olarak ayırt edebiliriz. Ya da varsa kutuda yazabilir.

Part no RX-56XT6DF46.
Ürünün de linki bu TechPowerUp'dan yanlışlıkla 12 Gbps BIOS'u yüklemişim. Baktım o sitede 14 Gbps sürümü yoktu, eski sürümü de yedeklememiştim şu anda bulamıyorum.

Ama sen device ID subsystem ID bilgilerini bulmamışsın ki doğru BIOS'u bulalım. AMD'yi aç bütün menülerde bak genelde bilgilerin olduğu menülerdedir. Ben şimdi resim atardım ama AMD'yi sildim ya da kartının üstünde böyle bilgiler olması gerekiyor onlar lazım bize BIOS yazılımında bunları koyarlar ilgili kartın bilgisi için.
Device Id:1002 731F
Subsystem Id:1682 5710

Ama sen device ID subsystem ID bilgilerini bulmamışsın ki doğru BIOS'u bulalım. AMD'yi aç bütün menülerde bak genelde bilgilerin olduğu menülerdedir. Ben şimdi resim atardım ama AMD'yi sildim ya da kartının üstünde böyle bilgiler olması gerekiyor onlar lazım bize BIOS yazılımında bunları koyarlar ilgili kartın bilgisi için.
Device Id:1002 731F
Subsystem Id:1682 5710

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    138 KB · Görüntüleme: 72
Yalnız sen yanlış olanı yüklediğin için yazılım bu bilgileri veriyor olabilir. Bak orada resimde aygıt ID satıcı ID alt sistem tanıtıcısı alt sistem satıcı ID benim yazdıklarımla uyuşuyor yani yanlış BIOS'a da ait olabilir. Senden şimdi kartını çıkarıp üstünü iyice okumanı ve senin resimdeki istediğim bilgileri fotoğrafla ya da bütün kartın üstünde yazan bilgileri net bir şekilde fotoğrafla bulalım.

Yalnız sen yanlış olanı yüklediğin için yazılım bu bilgileri veriyor olabilir. Bak orada resimde aygıt ID satıcı ID alt sistem tanıtıcısı alt sistem satıcı ID benim yazdıklarımla uyuşuyor yani yanlış BIOS'a da ait olabilir. Senden şimdi kartını çıkarıp üstünü iyice okumanı ve senin resimdeki istediğim bilgileri fotoğrafla ya da bütün kartın üstünde yazan bilgileri net bir şekilde fotoğrafla bulalım.
Kartın üzerinde sadece bu yapıştırma var.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-10-27 at 05.28.50.jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-27 at 05.28.50.jpeg
    69,9 KB · Görüntüleme: 71
Olmadı şimdi yazmıyor ki. Acaba kutuda yazıyor mu ki? Bir de sen 12 Gbps demişsin ama bak o yapıştırma kağıdında 14 Gbps okudum ben. Neyse sen kutuya da bak üşenme de yoksa işimiz zor biraz.

Pardon doğru yazmışsın ben yanlış okumuşum bu 12 Gbps meselesini.

Geri
Yukarı