XFX 5600XT THICC 2 boşta 58 derece

berkayvirtue

Kilopat
Daha fazla  
Değerler normal mi? Arkadaşım Sapphire Nitro RX580'e sahip ve boştayken 40 derece sizce çok fazla değil mi benim kartımın boştaki sıcaklığı?
Not: Ekran kartı fanları hiç çalışmıyor ve oyun oynamadığım zamanlarda eth mining yapıyorum. Yani bilgisayar 7/24 açık.

Boşta 58 derece olması normal zero RPM ayarı açık. Fan ayarlarından kapatabilirsiniz. Kapatmazsanız 60 dereceye kadar fanlar çalışmaz

60 Dereceye kadar ekran kartının fanı çalışmaz . Radeon softwareden manuel fan ayarı yapabilirsin.

Zero rpm ayarını nasıl kapatabilirim? Ayrıca arkadaşımın da fanları çalışmıyor ve 40 derece?
Karttan karta değişebilir normal sıcaklıklar. AMD uygulamasında performans kısmında ayarlanıyor sekmesine gelin. Orada otomatik ile ilgili bir şey olması gerek. Onu kapatıp altındakini de kapatıp el ile ayarlayabilirsiniz istediğiniz fan hızını.

Karttan karta değişebilir normal sıcaklıklar. AMD uygulamasında performans kısmında ayarlanıyor sekmesine gelin. Orada otomatik ile ilgili bir şey olması gerek. Onu kapatıp altındakini de kapatıp el ile ayarlayabilirsiniz istediğiniz fan hızını.
Evet değişebiliyor da ikisi de AMD kartı ve neredeyse 20 derece fark var ve çok fazla. Bence normal değil

Evet değişebiliyor da ikisi de AMD kartı ve neredeyse 20 derece fark var ve çok fazla. Bence normal değil
Yani neticede her ikisi de kart için etkisiz dereceler. 45 ile 60 da çalışmasının kart için bir farkı yok yüksek sıcaklıklara çıkmadığı sürece ikisi de 12-13 watt güç çekip sakince çalışacak

Yani neticede her ikisi de kart için etkisiz dereceler. 45 ile 60 da çalışmasının kart için bir farkı yok yüksek sıcaklıklara çıkmadığı sürece ikisi de 12-13 watt güç çekip sakince çalışacak
İyi o zaman mining'i 60-62 derecede 33 fanda çalıştırıyorum karta hiç zarar vermiyor demek :D

Yeni konular

Geri
Yukarı