XFX 6800 güç kullanımı 130 Watt'ı geçmiyor

Dosya Ekleri

• 1.gif
    1.gif
    26,3 KB · Görüntüleme: 19
ikisinide denemiştim galiba suanda silent mode da performansta kaç gösterecek ona tekrardan bakacağım min max değerlerini elle girince fps değerlerim artı kayıt defterinden değişiklik mi yaptım artık mı kaldı bilemedim olasılıkları değerlendiriyorum

İkisini de denemiştim galiba şu anda silent mode da performansta kaç gösterecek ona tekrardan bakacağımmin Max değerlerini elle girince FPS değerlerim artı kayıt defterinden değişiklik mi yaptım artık mı kaldı bilemedim olasılıkları değerlendiriyorum

Olabilir, frekanslar normal gibi ama BIOS numarası garip, silent mod BIOS'ların verileri olmuyor, performansa alıp GPU-Z'den lookup yapıp modele bakın.

Fps si benchmarklara göre düşük çıkan watt olarak stress ve benchmarklarda düşük watt görünüyorsa altta anlatıklarımı arkadaşlar yapabilir.Teşekkür ediyorum dikkatimi çekmemişti frekans değerlerim "@totra_proska"arkadaşımız frekanstaki yanlışlığı uyardığı icin hatayı bunda aramaya başladım.
Şöyle bir durum varmış araştırdığım kadarıyla bir çok kişi bunu yaşamış kimisi ani frekans düşmelerinden dolayı fps kaybı yaşamış kimiside benim gibi düşük gpu frekansından dolayı aynı sorunu yaşamış"Unstable/Low GPU Frequency"olarak aratabilirsiniz
2 çözüm yöntemi var
1 cisi performans-ayarlanıyor-altta gpuayarı etkinleştirip-altta gelişmiş kontrolü etkinleştirip-min ve max frekans değerlerini stok değerlerinize ayarlayın eğer frekansları besleyemezse alttan güç ayarlamayı aktif edip güçlimitini artırabilirsiniz altta ss atacağım

2 ci alternatif msi afterburnerda ayarlar-ULPS yi kapatı işaretleyip yeniden başlatın

bende 1 cisi sorunumu çözdü hatta güç ayarlamayı aktif edip yüzde 10 güçlimitini artırınca max 223 wattları ekran kartı görmeye başladı eskiden gpu frekansım 1200 de kaldığı icin 130 wlarda kalıyordu fpsde baya düşüyordu belki benim gibi aynı sorunu yaşayanlar için faydalı olur
1685704316498.png

yüksek frekanslarda güç yetmezse altaki gibi yaparsınız
1685704470533.png

1685704382641.png

Yeni konular

Geri
Yukarı